BAŞ AĞRISI İÇİN GİTTİ...

BAŞ AĞRISI İÇİN GİTTİ...

DHA

Baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede vurulan iğne nedeniyle sağ bacağının felç olduğu ileri sürüldü.

 


Uşak’ta evlilik hazırlığı yapan 20 yaşındaki Aysel Yılmaz’ın, baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede vurulan iğne nedeniyle sağ bacağının kısmi felç olduğu ileri sürüldü. Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Alkan, genç kızın ailesinin şikayeti üzerine soruşturma başlattıklarını söyledi.

Bir tekstil atölyesinde çalışan Aysel Yılmaz, geçen 26 Aralık’ta, migrene bağlı şiddetli baş ağrısı nedeniyle Uşak Devlet Hastanesi’ne gitti. Acil serviste genç kadına bir hemşire tarafından kalçadan ağrı kesici iğne vuruldu. İddiaya göre, iğnenin vurulmasından 15 dakika kadar sonra Yılmaz, bacağında acı hissedip, fenalaşmaya başladı.

Bunun üzerine gözlem odasına alınan genç kıza serum bağlandı. Uzman doktorun kontrolünün ardından Yılmaz, 10 gün iş göremez raporu verilip evine gönderildi.

SAĞ BACAĞINDA KISMİ FELÇ

Ancak, sağ bacağını hissetmeyen ve ayağında yara ve ödemler oluşan genç kız, bir hafta sonra tekrar hastaneye götürüldü. Sağ bacağında kısmı felç meydana geldiği anlaşılan genç kız, acil fizik tedaviye alındı. Bir haftalık ikinci tedavinin ardından 10 günlük rapor verilen genç kızın ağrılarının sürmesi üzerine, bu defa plastik cerrahi servisinde tedavisine devam edildi.

Baba Mehmet Yılmaz, kızının buradaki tedavisinin halen sürdüğünü kaydederek şunları anlattı:
"İğne sonrası kızım rahatsızlandığında, durumunu sorduğum hemşire ve doktorlar ’Bazen böyle şeyler olur. İğne sinire denk gelmiştir. Bir- iki güne kalmaz geçer’ demişti. Ancak, durumu daha da kötüye gitti, yürüyemez duruma geldi. İğneyi yapan hemşirenin, ’Bir keresinde babama da iğne yaptım, neredeyse kalp krizi geçiriyordu’ demesi, beni iyice çileden çıkartı. Sorumlular hakkında, İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları Birimi’ne dün şikayette bulundum. Hakkımı sonuna kadar arayacağım."

GELİNLİĞİMİ GİYEMEYECEĞİM


Hatalı iğne nedeniyle hayatının karardığını söyleyen Ayşe Yılmaz da, üç ay sonra düğünü olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Gelin olup, dünya evine gireceğim diye hayaller kurarken yatağa mahkum oldum. Günlerdir hastanede tedavim sürüyor. Bu gidişle düğünümü ertelemek zorunda kalacağım. Ancak tedavimin burada yapılabileceğini söyleyip, üniversite hastanelerine sevkimi de yapmıyorlar. Sakat kalacak olursam hakkımı mahkemede arayacağım. Geleceğimi kararttılar."

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Alkan, ailenin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldığını söyledi. O tarihte görevli doktor ve hemşirelerin ifadelerinin alındığını kaydeden Alkan, "Eğer ihmal varsa gereken cezai işlem yapılacak" dedi.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al