BAŞ AĞRILAR HAYATI YAŞANMAZ KILIYOR

BAŞ AĞRILAR HAYATI YAŞANMAZ KILIYOR

NP GRUP

Sık yaşanan ve gündelik hayatı derinden etkileyen baş ağrısının pek çok çeşitleri içinde gerilim tipi baş ağrısı çok yaygın. Gerilim tipi baş ağrısının nedenleri, kimlerde görüldüğü ve tedavilerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 

 
Baş ağrısı nedir? Baş ağrısı çeşitleri nelerdir? Baş ağrısının organik kökenli olanları ile psikiyatrik nedenle olanları nasıl ayrıştırılır gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Baş ağrısı ne zaman başlar? Kimlerde daha fazla görülür? Gerilim tipi baş ağrılarının temel sebepleri nelerdir? Başın hangi bölgesinde hissedilir? Gerilim tipi baş ağrısı dikkat ve konsantrasyonu bozar mı gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Hakan Erkaya ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Uzman Psikolog Elif Kandaz olacaklar.

Gerilim tipi baş ağrısı hangi zeminden beslenir? Stres ne kadar etkilidir? Yaşanan ilişki ve aile sorunlarında görülür mü? İş yeri sorunları kişide gerilim tipi baş ağrısına neden olur mu? Gerilim tipi baş ağrısının tedavisinde ve terapisinde neler yapılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al