Bana bekarım dedi ama evli çıktı

Lütfen bir yol gösterin 2 ay önce tanıştığım erkek arkadaşım bana bekar olduğunu söyledi daha sonra evli ve bir çocuk babası olduğunu öğrendim. Ne yapmalıyım?

Bana bekarım dedi ama evli çıktı

SORU Lütfen bir yol gösterin 2 ay önce tanıştığım erkek arkadaşım bana bekar olduğunu söyledi daha sonra evli ve bir çocuk babası olduğunu öğrendim ondan ayrılmak istiyorum. Fakat intikam ve yuvasını dağıtma düşüncesinden kurtulamıyorum bana bir yol gösterin bu düşünce onu sevdiğimden mi nefrette nmi onu da anlayamıyorum.

CEVAP İnsanların ayaklarının üzerinde durabilmesi için bedensel, ruhsal ve toplumsal yönlerden güçlü olması gerekir. Bu denge durumu kimi zaman iç veya dış etkenlerle bozulur. Temel amacımızın denge ve uyum içinde varlığımızı sürdürmek olduğu düşünülürse, bu durumda yapmanız gereken bozulan dengenizi yeniden kurmaktır. Denge bozukluğu gururunuzun incinmesi, belki kendinize olan saygınızın zedelenmesi olarak düşünülebilir. Açıkça yalan ve aldatılma söz konusudur. Yaşadığınız duygular ve düşünceler eski çağlardan bu yana tüm insanlarda var olan dürtülerdir. Bunları yaptığınızda rahatlayacağınızı düşünebilirsiniz, oysa gerçeğin bir de öteki yüzü var. Bunları yaparsanız, hiçbir şeyden habersiz bir kadının ve çocuğun dünyasını da yıkacağınızın farkında mısınız? Duygu ve düşüncelerinizi mantık süzgecinden geçirerek "Zararın neresinden dönülürse, kardır." demek ve normal günlük yaşamınıza dönmeye çalışmak daha uygun olabilir. Zamanla bu duygu ve düşüncelerinizin şiddeti azalacaktır. Bunu yapmakta zorlanırsanız, bir psikiyatristten yardım alabilirsiniz.

SORU 15 aylık kızım var çok yaramaz beni çok yoruyor her yere dalıyor emziriyorum emzirirken saçımı çekiyor sürekli boynumu tırnaklıyor bu durumda beni çok sıkıyor ne yapmalıyım yemekte yemiyor.

CEVAP Bu aylar/yaşlar, çocuklar yürümeye ve koşmaya başladıysa, anneler veya bakıcılar için zor bir dönemdir. Kızınızın genel sağlık durumu, mutlu olup olmadığı, aşırıya kaçan hareketliliğinin ve hırçınlığının olup olmadığı gibi özellikler onun hakkında bir fikir verir. Hareketliliği özgürlüğün tadını çıkarmak olarak düşünülebilir. Emerken yaptığı davranışlar sizinle iletişim kurma girişimleri olarak yorumlanabilir. Kızınızın aylar öncesinden ek besinlere geçmesi, bu yaşlarda normal  yemekleri yemesibeklenir. Çok emen bir çocuksa, diğer yiyecekleri az yemesi doğaldır. Bunun için diğer yiyeceklere biraz daha ve giderek artan biçimde ağırlık vererek yemek yemesini düzenleyebilirsiniz.

SORU Ben 4 aydır cipralex ilacını kullanıyorum ama şu an bırakmak istiyorum,1 ay önce ilacımı yarıma indirdim bağımlılık yapmasın diye şimdi de bırakmak istiyorum lütfen ne yapmam gerektiğini söyler misiniz bu ilaca bağımlı olmaktan korkuyorum teşekkür ederim. CEVAP Herşeyden önce antidepresanların bağımlılık yapmadığını vurgulamak gerekir. Aniden kesilirse, bazı antidepresanlar "çekilme belirtileri" olarak adlandırılan yan etkilere neden olabilir ki, bunlar bağımlılıktan farklı bir durumdur. Antidepresanlar depresyon tablosu düzeldikten sonra yinelemeyi önlemek için en az altı ay daha kullanılmalıdır; bu süre durumunuza göre daha da uzatılabilir. İlaç kullanma süresinizi, ne kadar süre sonra ve nasıl bırakacağınızı hekiminizle konuşararak kararlaştırmanız doğru olur.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Yolda yürürken ayağım takılır gibi oluyor veya bir korna sesinden hemen korkuyorum kalp atışlarım hızlanıyor içimde bir ürperti oluyor.
  • İş stresi yaşıyorum. Düzenli olarak psikiyatriste gidiyorum stresli bir işim var o stresi aşmak için. Bana günde yarım ilaç veriyor her gün düzenli ku
  • Ben çok çekmiş biriyim, ilaç kullanıyorum, çok sabırsızım. Doktor sırası beklerken terk edip gidiyorum, ne önerirsiniz?"
  • Ben çok çabuk sinirlenen bir tipim haksızlığa tahammül edemiyorum. Ne yapabilirim nasıl düzelebilirim?
  • Yatağa yattım az sonra birden aklıma uyursam öleceğim bir daha kalkamayacağım geldi.Ölüm korkusu yaşıyorum. Bir ara uyumamayı bile düşündüm sonra uyud
  • "19 aylık evliyim. Ergenlik dönemim babam yüzünden kötü geçti ve özgüven eksikliği yaşıyorum. "
  • Randevu Al