Balık etli kadın daha mı zeki

Kadınlar her ne kadar balık etli olmaktan şikayetçi olsada uzmanlara göre normalden biraz daha fazla kilolu kadınlar, diğerlerine göre daha zeki.

Balık etli kadın daha mı zeki

Ortalamanın biraz daha üstünde kiloları olan kadınlar birkaç işi birden daha iyi yapabiliyor ve bu kilolar daha zeki olmalarını sağlıyor.

ÖSTROJEN HORMONLARI DAHA FAZLA

Yapılan araştırmalara göre balık etli kadınların vücutları daha fazla östrojen hormonu salgılıyor ve bu beyin fonksiyonlarını olumlu etkiliyor. Uzmanlar kadınların üzerinde yaptıkları araştırmalarla kilolun beyin üzerinde pozitif etkisi olduğunu, orta yaşa geçiş aşamasında yardımcı, faydalı etkilerinin olduğunu ve beyni koruduğunu iddia ediyor. Ayrıca geniş kalçalara sahip balık etli kadınların vücudunda yeterli oranda omega-3 yağ asiti bulunuyor. Omega 3 yağ asitleri beynin gelişimi için oldukça önemli. Buna rağmen fazla kilolu olmak sağlık için çok zararlı.

BALIK ETLİ KADINLARIN ÇOCUKLARI DAHA ZEKİ

Diğer bir araştırmaya göre kıvrımlara sahip olan balık etli kadınların çocukları daha zeki. Bunun sebebi annenin kalçasındaki yağların bebeğin beyin gelişiminde büyük rol oynaması. Bebeklerin beyinlerinin sağlıklı gelişebilmesi için omega-3 yağı çok gerekli. İnsan vücudu omega-3 yaratamıyor, bu madde gıdalarla vücudumuza girip kadınların kalça ve bacak bölgelerinde depolanıyor. Yani bebeğe süt yoluyla aktarılan omega-3 annenin yıllar içinde depolamış olduğu yağlardan geliyor.

AP

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Neden maraton koşucuları daha iyi CEO oluyorlar?
  • Çok kabus görenler aslında şanslıymış! Gece kabus görmek, gündüz korkularla başa çıkmakta faydalı olabilir.
  • Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz? Doğru
  • Yasın Beş Evresi Teorisi Nedir? 'Yasın beş evresi teorisi' nasıl gelişti, hangi alanlara uyarlandı? İnkâr, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme...
  • Doğru kişiyi bulmak ve âşık olmak istiyorsanız Aşkın Kuralları kitabındaki önerilere bir göz atın...
  • Fobinin de lügati olduğunu biliyor muydunuz? İşte fobinin 1001 çeşidi.
  • Randevu Al