Bakanlıktan yaşam süresi açıklaması

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Ortalama yaşam süresini 77’den 80'li yaşların üzerine çekmeyi hedefliyoruz.

Bakanlıktan yaşam süresi açıklaması
Paylaş:

2002 yılında 69 olan ortalama yaşam sürecinin bugün 77’ye taşındığını belirten Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, hedeflerinin bu süreci 2023 yılında 80’li yaşların üzerine çekmek olduğunu açıkladı.

"YAŞLILAR İÇİN ÖZEL MEKANLARA İHTİYACIMIZ VAR"

Yaşlıların kalması için kurulan özel bir konuk evinin açılışına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Yaşlıların sağlıklı huzurlu bir yaşam süreci tamamlayabilmesi için çok önemli bir proje. 2002 yılında 69 olan ortalama yaşam süremizi bugün 77’ye taşımış olduk. 2023’te 80’li yaşların üzerine taşımayı hedefliyoruz. Dolayısıyla doğumdan ölüme ortalama yaşam süresini artık 80’li yaşlara doğru yürüdüğü bir dönemde en çok ihtiyacımız olan alanlardan biri böyle mekanlardır.

Bu tür sosyal projelerin önümüzdeki süreçte çok yaygın bir şekilde ihtiyaç olduğu Özgen bey daha önceden yakalamış. Sağlık Bakanlığı olarak yaşlı nüfusun sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesiyle ilgili sağlıklı yaşam kentleri projelerini de önümüzdeki dönem hükümet programına girecek şekilde şekillendiriyoruz. Sosyal projelerimizin arasında yaşlılarla gençleri de bir araya getirecek mekanlar oluşturma istiyoruz. Yaşlıların bilgisinin gençlere ne kadar tecrübe kattığının farkındayız" dedi.

DHABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: