BAĞIMLIYA YOGA TERAPİSİ

BAĞIMLIYA YOGA TERAPİSİ

DHA

Aşırı bilgisayar ve internet kullanımına bağlı sağlık problemleri yaşayanlar için yoga seansları düzenleniyor.

 


Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bulunan bir yoga merkezi, aşırı bilgisayar ve internet kullanımına bağlı olarak çeşitli sağlık problemleri yaşayanlar için yoga seansları düzenliyor.

Alanya'daki Shivani Yoga Center Yaşam Akademisi, aşırı internet ve bilgisayar kullanımından dolayı toplumdan soyutlanan ve hareket kabiliyeti kısıtlanan yerli ve yabancı müşterileri için özel yoga terapisi düzenleyerek onların sosyalleşmelerini hedefliyor. Yoga eğitmeni Yeşim Duman, yoganın zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişim için güzel bir yol olduğunu söyledi.

Çağın hastalığı olan stresi yenmenin de en etkili yollarından birinin yoga olduğunu belirten Duman, “Son zamanlarda, aşırı bilgisayar ve internet kullanımından dolayı toplumdan izole olan müşterilerimiz merkezimize geliyor. Onlar için özel grup seansları düzenliyoruz. Merkezimize sadece aşırı internet kullanıcıları gelmiyor. Ayrıca alkol ve sigara bağımlıları da geliyor. Seanslar sonunda bağımlılıklar azalıyor” diye konuştu.

‘DAHA SAĞLIKLI VE HUZURLUYUM’

Shivani Yoga Center Yaşam Akademisi müşterilerinden Alman uyruklu 70 yaşındaki Helga Ingrid Özerk, 4 yıl önce beyin ameliyatı geçirdiğini ve bu nedenle yıllardır çok fazla hareket edemediğini söyledi.

Sürekli bilgisayar başında internet kullandığı için hareketsizlikten dolayı rahatsızlıklarının çoğaldığını hissettiğini belirten Özerk, “Bu merkezde özel grup seansları düzenlendiğini duydum ve hemen katıldım. Buraya geldikten sonra daha sağlıklı ve huzurlu olduğumu hissettim” dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al