Bacaksız manken dünyaya meydan okuyor

Bacaksız manken Kanya Sesser dünyaya meydan okuyor.

Bacaksız manken dünyaya meydan okuyor

Biraz sonra okuyacağınız gerçek hayat öyküsünün benzerine bir kez daha rastlamanız mümkün değil. 23 yaşındaki Kanya Sesser'in öyküsü belki ancak filmlerde ya da romanlarda karşısına çıkabilecek türden çünkü. 30 Eylül 2015 Dünyaya meydan okuyor
İşte doğuştan iki bacağı da olmayan Kanya Sesser'in inanılmaz hayat öyküsü.

Kanya Sesser dünyaya gözlerini Tayland'da açtı. Doğuştan iki bacağı yoktu.. Ebeveyni onu bir Budist tapınağının dış duvarı önüne bıraktı. Minik bebek henük 1 haftalıktı. Sonra bir aile onu bulup evlat edindi. Henüz 5 yaşındayken yeni ailesiyle birlikte ABD'ye taşındı.

"İnsanlara güzelliğin neye benzeyebileceğini göstermeyi seviyorum" diyen Kanya Sesser, 15 yaşından bu yana modellik yapıyor.

Birçok iç çamaşırı ve spor giyim markasının tanıtım yüzü olan genç kız doğaya da kendi kendine engeller yaratan insanlara da meydan okuyor ve diyor ki "Benim seksi olmak için bacaklara ihtiyacım yok. Farklıyım ve seksiyim."

Yaşadığı California bölgesinde herkesin çok iyi tanıdığı genç kız, ekstrem sporlara tutkuyla bağlı. Bir amacı da 2018 Kış Olimpiyatları'nda yarışmak. Tekerlekli sandalye yerine kay kay kullanmayı tercih eden Kanya Sesser, Instagram hesabındaki biyografisinde de kendini "Tuhaf ve farklıyım. Bacaklarım yok, sınırlarım da yok" diye ifade ediyor.

HÜRRİYET

 

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: