Babalar için bebekle ilgilenmenin ipuçları

Oyun oynamanın ve ilgi göstermenin bebek gelişimindeki rolü yadsınamaz. Bebekleriyle ilgilenmeyi seven babalar, aşağıdaki ipuçları sayesinde bebeğinizle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Babalar için bebekle ilgilenmenin ipuçları

Oyun oynamanın ve ilgi göstermenin bebek gelişimindeki rolü yadsınamaz. Bebekleriyle ilgilenmeyi seven babalar, aşağıdaki ipuçları sayesinde bebeğinizle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Haber1BAKIŞMA YARIŞMASI YAPIN

Cesaret erkek işidir, değil mi? Küçük bebeğinizin kolayca kandırılabileceğini varsayın ve ilk kimin göz kırpacağını göreceğiniz bir oyunla onunla vakit geçirin. Bebekler yüzleri seyretmeyi sever ve muhtemelen o sıkılmadan önce siz, o müthiş gamzesinin nerede olduğunu ya da kulaklarının annenize mi eşinize mi benzediğini merak ederek bakışlarınızı düşüreceksiniz.

KANGURU KULLANIN

Bebeğinizi kanguruya koyun. Böylelikle onunla evin içinde dolaşıp sıkılmasını engelleyebilirsiniz. O kangurudayken siz de basit ev işlerinizi (eşinize yardım için yemek masası hazırlamak, bahçedeki yaprakları toplamak vb.) halledebilirsiniz.

BİRLİKTE BANYO YAPIN

Bebeğinizle birlikte banyo yapın. Bebeğin babasının göğsüne sarılması her şeyi değiştirecektir. Hem baba hem de baba huzur bu yolla huzur bulacaktır.

BEBEĞİNİZE BİR ŞEYLER OKUYUN

Bebeğinize bir şeyler okumak için asla erken değildir. Bu bebeğinizin gelecekteki okuma yeteneğini etkileyen önemli bir faktördür. Çocuklar dillerini sık sık duyduklarında sesleri daha iyi tanırlar ve okuma için de hazırlıklı olurlar.

BEZİNİ DEĞİŞTİRİN

Bebeğinizin bezini değiştirin. Değiştirme sırasında bebeğe dokunun ve onunla konuşun.

BEBEĞİNİZİN YANINDA OLUN

Kimse bebeğinin hastalanmasını istemez ama küçük bir çocuğa size ne kadar ihtiyacı olduğunu kanıtlamak için hastalıktan daha iyi bir şey yoktur. Gerek ateşlendiğinde gerekse ufak bir soğuk algılında bebeğinizin yanında olun.

KÜÇÜK BİR OYUN

Çocuğun boynu kafasının ağırlığını taşımaya başladığında, gövdesini elinizle kavrayın ve dikkatlice onunla oynayın. Bebek bunu çok sevecektir.

FOTOĞRAFLAR ÇEKİN

Hiçbir şey bir nesneyi bebeğiniz kadar kusursuz yapamaz. Suratınızı değiştirerek onu güldürün ve fotoğraflarını çekin. Hem siz hem de bebeğiniz çok eğlenecektir. Hürriyet Aile
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al