Baba adaylarına altın tavsiyeler

Hamilelik süreci kadınlar için olduğu kadar erkekler için de zor bir dönemdir. İşte baba adaylarına altın tavsiyeler.

Baba adaylarına altın tavsiyeler

Özellikle hamileliğin ilk üç ayında erkeklerin eşlerine maksimum ilgi ve alaka göstermesi gerekir. Kadınların hamilelik döneminde inanmak istediği ve sizin ikna etmeniz gereken olaylar sıkça yaşanacaktır.

Eşinize sık sık çiçek alın. ''Kilo aldım çirkinleştim'' gibi şeyler söylediğinde, onu güzel olduğuna ikna edin, kendini kötü hissetmesini engelleyin. Doktor kontrollerinde eşinizi yalnız bırakmayın. Her zaman birlikte olduğunuzu hissettirin. Bebek odası hazırlamak, bebeğe alınacak eşyalarda yardımcı olmak eşinizi bu zor dönemde mutlu edecek hareketler arasındadır.

Doktor müsaade edene kadar cinsellik ilişkiye girmek için zorlamayın.

ÖZELLİKLE EV İŞLERİNİ ÜSTLENİN

Eşinizin psikolojik açıdan dengesiz durumları olacaktır. Örneğin durup dururken ağlayabilir veya normalde sinirlenmemeye bir olaya aşırı tepki gösterebilir. Bu durumları soğukkanlı ve anlayışla karşılamanız huzurunuzun bozulmaması açısından çok önemli. Baba adayları için bunları yapmak son derece zor olsa da bebeğinizle geçireceğiniz güzel günleri düşünerek kendinizi sıkça motive edebilirsiniz.

MİLLİYET

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Beklenmeyen bir anda ortaya çıkan ya da yaşanan kazalar, yakın kayıpları, deprem ve sel gibi doğal afetler, Travma Sonrası Stres Bozukluğuna yol açabi
  • Antidepresanı bırakınca neler oluyor? Mutsuz olan kişiler, sıkça antidepresana başvuruyor. Peki, antidepresanların kişiyi bağımlılığa sürüklediğini bi
  • Aşırı stres ve üzüntü gibi duygu yoğunluğunun ölüme yol açabileceği söyleniyor. Bu olgunun tıp literatürüne girmesi neden bu kadar uzun sürdü?
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “21. yüzyıl becerileri liderlik kavramını değiştirdi. Bu çağ, bireysel dehanın çağı değil, takımsal dehanın çağı" dedi.
  • Televizyon kanallarının gündüz kuşaklarında yer alan programlar ya da gerçek hayattan esinlenilerek senaryolaştırılan diziler ilgiyle izleniyor.
  • İntihar düşüncesi umutsuzluk ve acı ile ilgilidir. İntihar işaretleri doğru okunmalı!
  • Randevu Al