Deprem Travma Psikolojisi

Ayın annesi seçilebilmek için...

Ordu'da annelere çocuk gelişiminde faydalı bilgiler vermek amacıyla bir okulda uygulamaya konulan "Beni En İyi Annem Anlar" projesi kapsamında bazı anneler ayın annesi seçilebilmek için sınava giriyor.

Ayın annesi seçilebilmek için...
Ordu'da annelere çocuk gelişiminde faydalı bilgiler vermek amacıyla bir okulda uygulamaya konulan "Beni En İyi Annem Anlar" projesi kapsamında bazı anneler ayın annesi seçilebilmek için sınava giriyor. eniyianneÜnye Fevzi Çakmak İlkokulu sınıf öğretmeni Murat Yanık tarafından uygulanmaya başlanan projeyle anneler, yapılan sınavlarda başarılı olmak için birbirleriyle yarışıyor. Projenin koordinatörlüğünü de yürüten Yanık, annelerin sınavlarda ortaya koydukları başarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

ÇOCUĞUNUZLA DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

Projenin amacının annelere çocuk gelişiminde faydalı bilgiler vermek ve var olan bilgileri tazelemek olduğunu ifade eden Yanık, şöyle konuştu: "Annelerimiz çocuklarının hayatlarında çok önemli bir yer tutuyor. Biz de bunun bilincinde olarak 'Beni En İyi Annem Anlar' projesini uygulamaya koyduk. Amacı annelere çocuk gelişiminde faydalı bilgiler vermek olan projemizi titizlikle yürütüyoruz. Veli toplantılarında annelerimize o ay için belirlediğimiz konuyla ilgili çalışma notları dağıtıyorum. Onlar bu notlara evde çalışıyorlar. Aradan iki hafta geçtikten sonra kendilerini okula davet ederek bir sınav usulünde neler bildiklerini öğreniyoruz. Bu konuda başarı gösteren annemizi de o ayın annesi seçiyoruz ve aramızda para toplayarak ona hediye alıyoruz."

"TATLI BİR YARIŞ VAR" Yanık, anneler arasında sınavlarda başarılı olabilmek için tatlı bir yarış olduğunu vurgulayarak, "Her anne çocuğuna ayrı bir önem gösteriyor, biz bu projeyle sadece onlara bilgilerini tazelemelerinde yardımcı oluyoruz. Birinci sınavımızı yaptık, gayet başarılı geçti. Nihal annemiz birinci olduğu için hediyesini vererek kendisini ayın annesi seçtik. Artık bakalım ikinci sınavda hangi annemiz başarılı olacak" diye konuştu.

AYIN ANNESİ PROJEDEN MEMNUN

Proje kapsamında yapılan ilk sınavda birinci olarak ayın annesi seçilen Nihal Gümüş, çocuklarını daha iyi anlayabilmek için projeyi desteklediklerini ifade etti. Proje sayesinde çocukları hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladıklarını anlatan Gümüş, şunları kaydetti: "Bu projeyi çocuklarımızı daha iyi anlayabilmek için destekliyoruz. Çünkü proje sayesinde çocuklarımızla empati kurarak onları üzüldükleri, sıkıldıkları zaman daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Derslerinde başarılı olmaları adına kendilerine yardımcı oluyoruz." A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al