AVRUPA ÜYELİĞİ GELİYOR

 AVRUPA ÜYELİĞİ GELİYOR

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Nöropsikolojik çalışmaları özendirmek, teşvik etmek ve desteklemek amacıyla kurulan Türkiye'nin ilk Nöropsikoloji Derneği şimdi Avrupa yolunda.

 


Çalışmalarıyla dikkat çeken dernek, Avrupa Nöropsikoloji Dernekleri Federasyonu üyelik için İsviçre'ye çağrıldı.

NPİSTANBUL Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ tarafından 2008 yılında kurulan Nöropsikoloji Derneği kısa sürede önemli başarılara imza attı.

Nöropsikolojik çalışmaları özendirmek, teşvik etmek, desteklemek amacıyla kurulan, konuyla ilgili taraflar arasında işbirliğini sağlayan, ilgili kuruluşlara danışmanlık hizmeti veren ve aynı zamanda da eğitim çalışmalarında bulunan dernek düzenlediği çeşitli organizasyonlarla takdir topluyor. Üstelik dernek tüm faaliyetlerini kar amacı gütmeden gerçekleştiriyor.

Ulusal kongrelerde her türlü aktiviteye katılan ve eğitim faaliyetleriyle dikkat çeken dernek şimdi Avrupa Nöropsikoloji Dernekleri Federasyonu'na üyelik için çalışmalarını sürdürüyor.

150 üyesi bulunan, üye sayısı ise her geçen gün artıran derneğin kurucusu Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, üyelik şartlarını görüşmek üzere İsviçre'nin Bazel şehrine çağrıldı. Gözlemci sıfatıyla orada bulunduğunu ifade eden Tanrıdağ, görüşmenin olumlu geçtiğini, en kısa sürede de üyelik işlemlerinin tamamlanacağını söyledi.

Merkezi NPİSTANBUL Hastanesi olan derneğin faaliyetlerini www.noropsikoloji.org resmi internet adresinden takip edebilirsiniz.