Deprem Travma Psikolojisi

Avrupa Staj Konsorsiyumu 3. Üst yönetim Toplantısını Üsküdar’da yaptı

Üsküdar Üniversitesinin de dâhil olduğu Avrupa Staj Konsorsiyumu 3’Üncü Üst Yönetim Toplantısını Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Avrupa Staj Konsorsiyumu 3. Üst yönetim Toplantısını Üsküdar’da yaptı

 

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da katıldığı Avrupa Staj Konsorsiyumu 3’üncü Üst Yönetim Toplantısı’nda Tarhan, üniversite, sanayi ve sivil toplum kuruluşu işbirliğinin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Avrupa Staj Konsorsiyumu 3. Üst yönetim Toplantısını Üsküdar’da yaptıMerkez Yekleşke Senato Salonunda yapılan toplantıya Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Dalgakıran, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir ve İstanbul Kültür Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sermin Örnektekin, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güzel, Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sondan Durukanoğlu Feyiz, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Türk Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Sinemis Candemir, İstanbul Şehir Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Tufan Buzkıran ve Avrupa Staj Konsorsiyumu Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Avrupa Staj Konsorsiyumu 3. Üst yönetim Toplantısını Üsküdar’da yaptı 2Ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerine yurt dışında staj imkânı sunarak, ihtiyaç duyulan iş gücü profiline uygun nitelikli mezunlar yetiştirmek amacıyla oluşturulan konsorsiyumun kökleşmeye başladığını ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, üniversite, STK ve sanayi işbirliğinin çok önemli olduğunu söyledi. Konsorsiyum çalışmalarının bundan sonraki süreçte çok daha verimli hale geleceğini sözlerine ekleyen Tarhan, farklı disiplinlerin bir arada çalışmasının kolay olmadığını ancak konsorsiyumun bunu başardığını kaydetti.

Toplantıda Konsorsiyumun hedeflerini gerçekleştirme yolundaki ilerleyişi ve süreç boyunca karşılaşılan zorluklarla çözümleri konuşulurken, gençlerin, farklı perspektif ve bakış açılarını yurt dışı tecrübeleri ile nasıl daha kolay kazanabilecekleri ele alındı.Avrupa Staj Konsorsiyumu’nun 3 yıllık çalışma deneyimi, kurumsallaşma süreci, öğrencilerin genel profilleri ve staj hareketlilikleri, yurtdışı partnerleri, öğrencilerin staj deneyimleri ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu iş gücü profilinin nasıl oluşturulduğu hakkında Avrupa Staj Konsorsiyumu Yönetim Kurulu Üyesi olan İstanbul Sanayi Odası Eğitim ve Gelişim Şube Yöneticisi Hakan Çoban ve Sabancı Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler ve Kariyer Geliştirme Müdürü Şule Yalçın sunum gerçekleştirmiştir.

Avrupa Staj Konsorsiyumu 3. Üst yönetim Toplantısını Üsküdar’da yaptı 3Bu paylaşım sonucunda Konsorsiyum çalışmalarının ve Avrupa Staj Konsorsiyumu’nun kökleşmeye başladığı, Üniversite, STK ve Sanayi işbirliğinin büyüdüğü ve geleceğe ışık tutacağının altı çizildi. Konsorsiyumun hedeflerini gerçekleştirme yolunda Üst Yönetimi’nde desteği alınarak farklı perspektiflere açılacağı, kapsamını genişleteceği ve gençlerin daha fazla destekleneceği hususunda görüşler bildirilmiştir. Geleceği daha aydın, ayakları yere basan ve kendini ifade eden bir neslin yetiştirilmesi yolunda, Konsorsiyumun emin adımlarla ilerleyeceği belirtilmiştir.

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi’nin araştırma ve eğitim faaliyetlerindeki başarısı uluslararası derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından b
  • 11. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi ‘ne rekor katılımla gerçekleşti.
  • 10. Uluslarası İletişim Günleri uluslararası bilgi şölenine dönüştü.
  • Emperyalizm ve antiemperyalizm mücadelesinin yeni versiyonu: “Dijitalleşme”
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Randevu Al