Avrupa’nın sağlıksızı!

Avrupa çapında yapılan araştırma, kıtanın en sağlıklı ülkesinin Norveç olduğunu gösterdi. Türkiye ise en düşük alkol tüketimine rağmen sağlık durumu en kötü olan ülke oldu.

Avrupa’nın sağlıksızı!

HASTANE BAŞINA YATAK SAYISI

İnternet üzerinden sağlık hizmeti veren Treated sitesi tarafından gerçekleştirilen araştırmada, Avrupa ülkelerinin sağlık durumları incelendi. Sağlık harcamaları, Hastane başına yatak sayısı, yaşam süresi ve obezite oranları gibi verilerle hazırlanan listede birincilik Norveç’in oldu. Listede ikinci olan İsviçre’yi İsveç ve Avusturya izlerken, Türkiye 41 ülke içinde sonuncu oldu. Genel listede Türkiye’nin üzerinde ise Karadağ ve Rusya yer aldı.

OBEZİTEDE TÜRKİYE İKİNCİ

Türkiye’nin en iyi notu aldığı veri Alkol tüketimi oldu. Avrupa’da en az alkol tüketen ülke olan Türkiye, buna karşın obezitenin en çok görüldüğü ikinci ülke oldu. Araştırmaya göre Avrupa’da en az sağlık harcaması Arnavutluk’ta yapılırken, en düşük hayat beklentisi Ukrayna’da. Avrupa’nın en çok sigara tüketen ülkesi Yunanistan olurken, en çok hava kirliliği Bosna Hersek’te görüldü. Avrupa’da hayat beklentisinin en yüksek olduğu ülke ise Monako. Genel listede Fransa 7’nci, Almanya 10’uncu, İngiltere ise 26’ncı sırada yer buldu.

INTER PRESS

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al