Asla annem/babam gibi olmayacağım!

Eleştirmekten hiç çekinmediğimiz anne/babamız ilişkilerinde ne kadar mutlu oldular ve biz onlara ne kadar benzedik?

Asla annem/babam gibi olmayacağım!

Her ne kadar mutluluğun tanımı kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de hepimizin yaşamdan tek beklentisi mutlu olmaktır.  Bazıları için hayat çok kolaydır, bazıları ise devamlı mücadele vermek zorundadır. Öyleyse bir bakın bakalım, Anne ve Babanız ilişkilerinde mutlular mı / mutlu muydular?

Birçoğumuz daha çocukluk döneminden itibaren annemizi ve babamızı eleştirerek geçiririz zamanımızı. En çok kullandığımız cümlelerden birisi ise ‘‘asla annem / babam gibi olmayacağım’’ olur. Zaman geçer, yetişkin bireyler oluruz. Ve bir bakarız ki zamanında bolca eleştirdiğimiz annemizin/ babamızın hayatını yaşar olmuşuz. Ebeveynlerimizin tüm enerjisi daha biz anne karnındayken bize akmaya başlar.

Eğer onlar genel anlamda stresten uzak ve mutlu bir evlilik sürüyorlarsa, bu mutluluk enerjisi aynen çocuğa geçer. Tam tersiyse yani evlilik sorunlarla doluysa ve özellikle de anne kaygılar ve korkular içindeyse bu olumsuz enerjiler de çocuk tarafından aynen algılanır ve kendi de bu duygularla büyümeye başlar. Bu sürece doğduktan sonraki yaşananlar da eklenir ve bir süre sonra hayat çekilmez bir hal alır. Anne/ babamızdan bize akan enerjilerin hayatımızın şekillenmesine etkisi tahmin edebileceğimizden de daha çoktur. Eğer siz de  ‘ben asla annem/babam gibi olmak istemiyorum’ diyorsanız veya yaşadığınız hayatın sorumlusu olarak ailenizi görüyorsanız ve hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa muhakkak bir bilinçaltı yolculuğu yapmanız gerekiyor demektir.

Aşk, evlilik, arkadaşlık ilişkilerinizde sıkıntı yaşıyorsanız yüksek ihtimal çocukluk döneminizde anne/ babanızın sizin üzerinizde bıraktığı duygusal travmalar var ve siz belki de farkında bile değilsiniz. Aynı olayı yaşamak gerekmez, aslolan hissedilen duyguların aynı olmasıdır! Bir ev hanımı eşinin uyguladığı şiddet ve baskıya hiçbir zaman ses çıkartmaz ve karşı durmayarak yaşadıklarını içine atar.

Olan bitene şahit olan kız çocuğu annesine, kendini bu kadar ezdirdiği ve babasına hiçbir zaman karşı koymadığı için çok kızar, onu aciz ve korkak bulur. Annesine uygulanan şiddet ve baskıya her şahit olduğunda ‘‘ Ben asla annem gibi olmayacağım’’ diye düşünür. Aradan yıllar geçer;  Üniversiteyi bitirir, iyi bir işte çalışmaya başlar. Hiç bir zaman eşinden fiziksel şiddet veya baskı görmüyordur. Ancak eşinin devamlı onu aşağılamasına ve herkesin içinde küçümsemesine sesini çıkaramaz. Bilinçaltına yapılan yolculukta ortaya çıkan annesinin yaşadığı durum ile aynıdır.’‘Acizlik, küçük düşme, çaresizlik’’

HAMİLELİK VEYA ÖNCESİNDE BİLİNÇALTINA YOLCULUK YAPMAK GEREKİR!

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bebek sahibi olmak isteyen anne adayları, çocuklarının gelecekteki yaşamlarının da mutlu huzurlu devam etmesi için, anne olmaya karar vermeden önce veya hamilelik döneminde The Journey / Bilinçaltına Yolculuk sistemi ile geçmişteki olumsuzluklardan arınması gerekir. Böylece, anne babanın sahip oldu tüm negatif enerjilerin çocuğa akmaması için olumsuz duygular ve enerji bağları kesilir.  Dolayısıyla çocuk geçmişteki olumsuzluklardan tamamen arınmış ve kendi hayatını yaşayan birey olur.

PEMBENAR.COM

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Kadına yönelik şiddetin sadece maruz kalan kadınları değil, aileleri ve tüm toplumu etkilediğini belirten Uzman Klinik Psikolog Solin Çekin, şiddetin
  • Gelecekle ilgili bilgiye ulaşma isteği, takıntıya dönüşebilir.
  • Korku anında ‘Dur, Düşün, Eyleme Geç’ kuralı uygulanmalı. Krize önlem almak beceriye dönüşmeli.
  • Borsada yatırım yapan pek çok kişinin kararları, aldıkları olumlu ya da olumsuz haberler ve edindikleri bilgiler karşısında şekillenebiliyor.
  • Tükenmişlik sendromu ve değersizlik hissi, sessiz istifaya yol açabiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan Dicle Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Disiplinlerarası Sempo
  • Randevu Al