Aşırı heyecan ve efor harcıyorum

Aşırı heyecan ve efor harcıyorum

Aşırı heyecan ve efor harcıyorumNejdet Yozgat-  Selamlar. Çok yorucu bir işte çalışıyorum. 5 yıldır evliyim. Eşimi çok seviyor ve cinselliği önemsiyoruz. Cinsel beraberlik sırasında aşırı heyecan ve efor harcıyorum.  O kadar çok yoruluyorum ki ilişki sonrasında2 -3 saat kendime gelemiyorum. Ertesi gün iş performansım çok düşüyor başarılı olamıyorum.

- Harcadığınız efor fazlasıyla konsantrasyon yaşamanızdan mı yoksa konsantrasyon sağlama çabalarınızdan mı bilmiyorum ama cinsel ilişkilerinizi sizin performansınızı etkilemeyecek yani dinlenme sürenizi aşmayacak zamanlara çekerseniz tahmin ediyorum ki sorunu çözmüş olacaksınız. Tabi bu ilişkide cinsel eşini/partnerinizle ne kadar zamandır birlikte yaşıyorsunuz sorusunun yanıtı önemli. Yeni birliktelikle eski beraberlikler için aynı ifadeleri kullanamayız.

 

Ağrı Duran-  45 yaşındayım çok üşüyen bir yapım var.Kış aylarında cinsel ilişkiyi bu nedenle istemiyorum fakat bahar ve  yaz aylarında bu durumum tamamen değişiyor ve her gün eşimle beraber olmak istiyorum. Eşimde bunu kabullenmiyor farklı nedenlere bağlıyor. Benim size sorum şu olacak: Cinsel isteğin mevsimlerle bağlantısı var mıdır?

- Cinsel ilişkide odanın fiziksel şartları önemli bir yer tutar. Isıya karşı duyarlı olduğunuz anlaşılıyor. Fazla ısı da bunaltabilir. Ufak bir oda termometresi ile sorunu takip etmenizi önerebilirim.

 

Nevin İstanbul-  1,5 yaşında çocuğum var. Eşim cinselliğe aşırı düşkün bir insan. Çocuğum yatak odasında yatarken beraber oluyoruz. Zaman zaman ağlayarak uyanıyor. Tüm konsantrasyonum gidiyor. Eşimle olan beraberliğimiz sırasında çocuğun odada olmasının bir sakıncası var mıdır?

- Evet bu sakıncalı bir durumdur. Uyanması ve sizi uygunsuz bir durumda yakalaması stresi konsantrasyonunuzu etkilediği gibi çocuğunuz açısından da olumsuz bir gözlem olduğu bir gerçek. Farkında olmadan yaptığınız gürültülerin anlamını çözemeyip farklı düşünce ve duygular geliştirebilir. En kısa zamanda odalarınızın ayrılmasını önermek durumundayım.

 

- 2 yıldır depresyon tedavisi görmekteyim. Aldığım antidepresanlar sonrasında cinsel isteğimde düşüş var ve eski halimi yakalayamıyorum. Seks hayatımın düzenli olmasını istiyorum. Ne önerirsiniz?

- Depresyonunuzun sebebini bilmiyor olmamla birlikte uzman bir psikolog yardımı ile sorununuzu daha çabuk çözeceğinize inanıyorum. Belli ki uzun süreli bir depresyon yaşıyorsunuz. Yaşamınıza bakış biçiminizi ve problemlerinize getirdiğiniz çözüm tarzınıza bir göz atmanızı öneririm. Bunlarla birlikte bazı depresyon ilaçlarının cinsel isteksizliğe yol açtığını da bir bilgi olarak verebilirim. Bu nedenle uzman yardımı almanızı öneriyorum.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Vajinismus ( Vaginismus ) ; vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması sonucunda cinsel birleşmeyi ağrılı ve/veya imkansız hale getirmes
  • Whatsapp'ta kullandığınız ikonlar cinsel yaşantınızı açığa çıkarıyor.
  • Vajinismus, vajinal giriş düşüncesi veya girişimi karşısında gösterilen, istem dışı, bedensel ve ruhsal tepkiler olarak tanımlanır...
  • Yoğun iş hayatı, ekonomik sıkıntılar cinsel hayatınızı vurmasın!
  • Çocuklarda cinsel gelişimin aşamaları nelerdir? Çocuklarda cinsel gelişim, önem sırasına göre sıralanabilecek birçok etkenle belirlenir.
  • Evlilikte ideal eşi arayanlar ya da ideal eşini bulamadığını düşünenler üzülmeyin. Uzmanlara göre evlilikte her açıdan denk ve uyumlu eş bulunmasını b
  • Randevu Al