Aşı Sonrası 300'den Fazla Kalp İltihabı Vakası

ABD'de 20 milyondan fazla ergen ve genç yetişkin aşılanmıştır. Nadir olmasına rağmen, 300 vaka yaş grubu için beklenenden daha yüksektir. CDC, Aşı Sonrası 300'den Fazla Kalp İltihabı Vakasını Raporladı.

Aşı Sonrası 300'den Fazla Kalp İltihabı Vakası

CDC direktörü Rochelle Walensky, Perşembe günü Beyaz Saray COVID-19 Müdahale Ekibi brifingi sırasında CDC'ye COVID-19 aşısı sonrasında gençlerde 300'den fazla kalp iltihabı vakası bildirildiğini söyledi.

CDC'nin Bağışıklama Uygulamaları Danışma Komitesi olarak adlandırılan bağımsız aşı danışma grubu, miyokardit ve perikardit vakaları hakkında konuşmak için Cuma günü acil bir toplantı yapacaktı. Reuters'e göre, Başkan Joe Biden, Juneteenth'i federal tatil ilan eden ve bu yıl Cuma günü gözlemlenecek bir yasa tasarısını imzaladıktan sonra Perşembe günü geç saatlerde toplantı ertelendi.

23-25 ​​Haziran tarihlerinde düzenli olarak planlanan toplantısında komite, en son araştırma ve güvenlik verilerinin yanı sıra kalp iltihabı vakaları ile Pfizer ve Moderna aşıları arasındaki potansiyel bağlantıyı tartışacak. Ancak NBC News, grubun mevcut COVID-19 aşı önerilerinde herhangi bir değişiklik yapmasının beklenmediğini bildirdi.

Mayıs ayı sonlarında CDC, COVID-19 aşılamasından sonra nadir görülen miyokardit raporlarını izlemeye başladı. Vakalar erkeklerde kadınlardan daha yaygın görünüyordu ve Pfizer ve Moderna aşılarının ikinci dozundan sonra daha sık ortaya çıktı.

NBC News'in bildirdiğine göre, CDC doktorlardan aşılamadan sonra miyokardit veya perikardit semptomları olan hastaları aramalarını ve bildirmelerini istedi. Semptomlar ateş, yorgunluk, göğüs ağrısı ve nefes darlığını içerir. Çoğu vaka şimdiye kadar hafif olmuştur.

CDC direktörü Walensky, Perşembe günkü Beyaz Saray COVID-19 Müdahale Ekibi brifinginde “Büyük çoğunluk dinlenme ve destekleyici bakımla tamamen çözüldü” dedi.

Güvenliği yaptığımız her şeyin merkezinde tutmak için devam eden çabalarımızın bir başka göstergesi olan bu önemli tartışmayı duymayı dört gözle bekliyorum" dedi.

WEBMD

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Molnupiravir etken maddeli antiviral Covid-19 ilacının 65 yaş üstü hastalar ve 18 yaş üstü yüksek riskli kişilerde kullanımına başlandı.
  • Pandeminin başında sadece sağlık çalışanlarında görülen uzamış Covid-19 enfeksiyonu yani post Covid-19 enfeksiyonu, şu anda sağlık çalışanı olmayan k
  • Covirgin 2020'den itibaren kelime dağarcığımıza eklenen yeni bir İngilizce kelime. Covirgin “Henüz Covid 19 Bulaşmamış Kişi” anlamına gelir. Covirgin'
  • Pandemi toplumumuzun tüm alanlarını etkilemeye devam ediyor. Türkiye, Omicron varyantı nedeniyle enfeksiyonlardaki hızlı artışın ortasında, yerel olar
  • COVID-19 vakaları her geçen gün artıyor. COVID Testi Pozitif Çıkanlar Ne Yapmalı? COVID için pozitif test yaptıysanız, sonra ne yapacaksınız? Ya da p
  • Uzmanlar, Omicron varyantının diğer koronavirüs varyantlarına benzer semptomlara sahip olduğunu söylüyor. Ateş, öksürük ve nefes darlığı belirtileri a
  • Randevu Al