Arkadaşınız duygusal vampir mi

Arkadaşınızın duygusal vampir olduğunu gösteren 7 işaret.

Arkadaşınız duygusal vampir mi

Telefonunuz çaldı, arayan uzun zamandır tanıdığınız arkadaşınız ancak açmak istemiyorsunuz çünkü ne söyleyeceğini iyi biliyorsunuz. Yine "büyük" bir derdi var ve saatlerce onu teselli etmeniz gerekiyor.

Sizin ise kendinize ait bir hayatınız ve yapmanız gereken bir sürü şey. Eğer bu hikaye sizin için tanıdıksa arkadaşınız bir duygusal vampir olabilir. Ve o telefonu açarsanız sizi yine ısırmış olacak. İşte arkadaşınızın böyle biri olduğunu gösteren 6 ipucu,

SİZİ SADECE İHTİYAÇ DUYDUĞUNDA ARIYOR VE SİZ ARADIĞINIZDA NEREDEYSE HİÇ TELEFONA CEVAP VERMİYOR

Hepimizin kötü günleri oluyor, erkek arkadaşınızla kavga etmiş ya da işyerinde sıkıntı yaşamış olabilirsiniz. O zaman ihtiyacınız olan şey biraz şarap, sessizlik ve size değer veren bir arkadaş. Siz de onu arıyorsunuz...

ANCAK TELEFON BİR TÜRLÜ AÇILMIYOR... YİNE Mİ!

DRAMDAN DRAMA KOŞUYOR, TAM BİR ACILARIN ÇOCUĞU

Bir gün babası hastadır, ertesi gün erkek arkadaşı terk eder, işyerinde birisi ona kötülük yapar, eski sevgilisi onu arar ve kafası çok karışıs vs. vs... Dinlemiş, sarılmış, ilgi göstermişsinizdir. Tavsiye üstüne tavsiye ve saatlerinizi hatta bazen günlerinizi ona destek olmak için veriyorsunuz. Ancak sonuç: Asla mutlu olmuyor. Ama daha önemlisi olmak da istemiyor. Dramdan drama koşmayı seviyor.

HİÇBİR TAVSİYENİZİ ASLA DİNLEMİYOR
Erkek arkadaşı resmen onu sevmiyor. Sıkıldıkça arıyor, vakit geçiriyorlar ve sonra terk ediliyor, sonra tekrar sıkılıyor tekrar arıyor vs. vs... Siz ona söylemekten bıktınız o ise aynı kötü muameleyi görmekten sıkılmadı. Ancak bilmeniz gereken bir şey var: Duygusal vampirler çözüm istemez sadece sızlanmak isterler.

SİZE CEVAP YAZMASI YÜZYILLARCA SÜRÜYOR

Telefonuna neredeyse göbek bağıyla bağlı, hiç yanından ayırmaz. Peki size 2 gündür cevap vermemesinin sebebi ne olabilir? Onu da biz söyleyelim, sizi sadece ihtiyaç duyduğunda arar ve yazar.

SİZİN HAYATINIZDA NE OLURSA OLSUN KESİN O DAHA ÖNEMLİSİNİ YAŞIYORDUR

Arkadaşlık bir "yarış" değildir. Eğer bir insan kötü bir şey yaşıyorsa duymak isteyeceği son şey "ay inan ben de yaşadım aynısını hatta daha kötüsünü" tarzında cümlelerdir. Yani siz aldatıldıysanız o kesin hem aldatılıp hem terk edilmiştir. Ve bu hep böyle devam eder. Sizden hep daha kötüsünü mutlaka yaşamıştır, iyisi mi siz ona derdinizi anlatmayın.

KENDİ HİÇBİR BAŞARISI OLMADIĞI İÇİN SİZİN DE OLMASINI İSTEMEZ

Sizin başarınız için asla mutlu olmazlar bunu çok net gözlerinden okursunuz. Sizi seven bir erkek arkadaşınız olur sevinmez, işyerinde terfi alırsınız sevinmez, bebek heyecanı yaşarsınız sevinmez... Hatta sizi bir yere çağırdığında gidemeyeceğinizi söylerseniz "Hadi bakalım bu ilişkin ne kadar sürecek, tadını çıkar" gibi haddini aşan cümleler bile kurabilir. Ama eğer ona değer veren bir sevgili bulursa siz onu arayın ki bulasınız.

YENİ BİR ŞEYLERE ADIM ATAR ANCAK SONUCA VARAMAZ VE HEP SUÇLAYACAK BİRİNİ BULUR

Tanıdık geldi mi? Size gelip heyecanlı heyecanlı anlatır yeni başladığı işi, hobisini ve ne kadar başarılı olacağını. Ancak hiçbir zaman o heyecan 10 günden fazla sürmez. Çünkü bu tip insanlar önlerine çıkan ilk taşta vazgeçip ağlamaya başlar. Suçlayacak birini de mutlaka bulur ve sızlanması için yeni bir malzemesi olur.

PEMBENAR

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayvana şiddet, anti-sosyal kişilik bozukluğunun habercisi…
  • Kadına yönelik şiddetin sadece maruz kalan kadınları değil, aileleri ve tüm toplumu etkilediğini belirten Uzman Klinik Psikolog Solin Çekin, şiddetin
  • Gelecekle ilgili bilgiye ulaşma isteği, takıntıya dönüşebilir.
  • Korku anında ‘Dur, Düşün, Eyleme Geç’ kuralı uygulanmalı. Krize önlem almak beceriye dönüşmeli.
  • Borsada yatırım yapan pek çok kişinin kararları, aldıkları olumlu ya da olumsuz haberler ve edindikleri bilgiler karşısında şekillenebiliyor.
  • Tükenmişlik sendromu ve değersizlik hissi, sessiz istifaya yol açabiliyor.
  • Randevu Al