Antalya'daki Q iGong eğitimi sona erdi

Akdeniz Üniversitesi, Almanya'nın Oldenburg Üniversitesi ile Masaj ve Doğal Terapiler Derneği tarafından Kumluca ilçesine bağlı Adrasan Beldesinde düzenlenen “Qi Gong” eğitimi tamamlandı.

Antalya'daki Q iGong eğitimi sona erdi

Akdeniz Üniversitesi, Almanya'nın Oldenburg Üniversitesi ile Masaj ve Doğal Terapiler Derneği tarafından Kumluca ilçesine bağlı Adrasan Beldesinde düzenlenen “Qi Gong” eğitimi tamamlandı.

Çin'de kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam uygulaması olarak nitelendirilen ve bedensel, zihinsel, nefes alışverişlerine dayalı egzersiz yöntemi olarak bilinen “Qi Gong” eğitimi, Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi öncülüğünde 40 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Masaj ve Doğal Terapiler Derneği Başkanı Nihat Ayçeman, gazetecilere yaptığı açıklamada, dernek olarak yaklaşık iki yıldır Qi gong uygulaması hakkında araştırmalar yaptıklarını ve bu alternatif sağlık eğitiminin Türkiye'de uygulanması için de çalıştıklarını kaydetti. Bu doğrultuda Adrasan'da bir eğitim çalışması gerçekleştirdiklerini anlatan Ayçeman, eğitimin çok başarılı geçtiğini ve katılımcılardan büyük beğeni topladığını ifade etti. Bu tür etkinlikleri daha sık yapmayı planladıklarını dile getiren Ayçeman, “İlk başta 'Qi Gong' eğitimine ilgi olup olmayacağı yönünde endişemiz vardı. Ancak katılımcı sayısının yüksek olması, katılanların ilgi ve alakası, bu etkinliği sık sık yapmamızı talep etmeleri bizleri çok sevindirdi” dedi. İki gün süren çalışmada “Qi Gong” eğitimi veren Dr. Ertuğrul Şamiloğlu da bu tür eğitimlerin insanların kişisel gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmalarına yardımcı olduğunu söyledi. “Qi Gong” eğitimi hakkında bilgi veren Şamiloğlu, “Biz burada insanlara mevcutta vücutlarında var olan enerjiyi doğru kullanmalarını öğretiyoruz. Qi Gong'da amaç, bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlık, aynı zamanda var olan hastalıkları tedavi etmektir. Çin tıbbının beş dalından biri olan Qi Gong, günümüzde geniş bir alanda uygulanıyor ve başarılı sonuçlar alınmakta” diye konuştu. Talep gelmesi halinde bu tür eğitimlere devam edeceklerini hatırlatan Şamiloğlu, katılımcılara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. “Qi Gong” eğitimi, katılımcılara sertifika verilmesiyle sona erdi. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al