Annesi şiddet gören çocuk katil oldu

Denizli'de 15 yaşındaki D.A., sık sık şiddet uyguladığı için annesinin sığınma evine gitmesine neden olan babası Halil A.’yı öldürdü.

Annesi şiddet gören çocuk katil oldu

Denizli'de 15 yaşındaki D.A., sık sık şiddet uyguladığı için annesinin sığınma evine gitmesine neden olan babası Halil A.’yı öldürdü.

Denizli merkeze bağlı Uzunpınar Beldesi’nde 15 yaşındaki D.A., sık sık şiddet uyguladığı için annesinin sığınma evine gitmesine neden olan babası Halil A.’yı, kendinini dövdüğü iddiasıyla, 9 ve 12 yaşındaki iki kardeşinin gözleri önünde av tüfeğiyle başından vurdu. Halil A.’nın cesedi, üç çocuğu tarafından gömüldüğü hayvan atıklarının bulunduğu yerden çıkartılırken; Kadın Sığınma Evi’ndeki anne ise, oğlunun baba katili olduğunu öğrenince sinir krizleri geçirdi.

ŞİDDETİ ÖNLEYEBİLİRSİNİZ

Uzunpınar Beldesi’nde yaşayan çiftçi Halil A. (46), yaklaşık 25 yıl önce komşusu olan Gülistan A. (44) ile evlenmek istendi. Ancak ailelerinin karşı çıkması üzerine Halil A. ile Gülistan A., kaçıp yaşamlarını birleştirdi. Zaman içinde çiftin 7 çocuğu oldu. Çocuklardan biri evlatlık verilirken, 3’ü de evlendi. Çalışmadığı öğrenilen ve sürekli alkol aldığı belirtilen Halil A. ile eşi Gülistan A., çocukları D.A. (15), M.A. (12) ve M.A.’nın (9) yanında sürekli tartışmaya başladı.

KOCASINI KARAKOLA ŞİKAYET ETTİ

Tartışmaların şiddet boyutuna ulaşması üzerine yaklaşık bir ay önce Gülistan A., Uzunpınar Jandarma Karakolu’na gidip eşinden şikayetçi oldu. Şikayet nedeniyle Halil A. hakkında soruşturma açılırken, Gülistan A. da devlet korumasına alındı ve Kadın Sığınma Evi’ne yerleştirildi. Annelerinden ayrı kalan ve Uzunpınar İlköğretim okulu’nda eğitim gören üç çocuk, okula devam edemedi.

ÇOCUK PSİKOLOJİSİ HAKKINDA HER ŞEY

EVE ALKOLLÜ GELİP TOKATLAMIŞ Yakınlarının desteğiyle yaşamlarını sürdüren çocuklardan ağabey D.A., iddiaya göre, dün saat 02.00 sıralarında eve gelen ve alkollü olduğu belirtilen babası H.A.’dan dayak yedi. Daha önce sık sık annesinin dövülmesine de tanık olan D.A., tokatlanmayı gururuna yediremedi ve salonun duvarında asılı olan av tüfeğini alıp babası H.A.’nın başına ateş etti. Üç kardeş, daha sonra babalarının cesedini evin arkasında hayvan atıklarının bulunduğu alana çukur açıp gömdü.

CİNAYETİ HALAYA ANLATTILAR

Baba katili olan D.A., bugün sabah saatlerinde halası Elif Koyun’un yanına gidip, durumu anlattı ve babasını gömdükleri yeri gösterdi. Gözyaşlarına boğulan hala, jandarmayı arayıp olayı anlattı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, H.A.’nın cesedini çıkarttı. H.A.’nın cansız bedeni otopsi için Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Evdeki üç kardeş işe jandarma karakoluna götürüldü.

İFADESİ YÜREK DAĞLADI

Savcı ve bir de psikolog eşliğinde ifadesine başvurulan D.A.’nın anlattıkları yürek dağladı. Annesinin sürekli şiddet gördüğü için devlete sığındığını dile getiren D.A.’nın, ifadesinde, babasının zaman zaman kendilerine de şiddet uyguladığını, koyun bakarak geçimlerini sağladıklarını, ancak babasının koyunlarla evdeki bir çok eşyayı satıp parasını eğlence mekanlarında harcadığını, annesinin evden gitmesiyle eğitimlerinin yarım kaldığını ve olay gecesi de babasından şiddet gördüğünü söylediği belirtildi. Bu arada, ifadesine başvurulan Gülistan A.’nın, eşinden sürekli şiddet gördüğünü savunduğu bildirildi. Üç kardeşten D.A. ile M.A.’nin işlemlerinin devam ettiği, evin en küçüğü 9 yaşındaki M.A.’nın ise devlet korumasına alındığı ifade edildi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Otopsisi tamamlandıktan sonra ailesine teslim edilen Halil A., beldede düzenlenen cenaze töreninin ardından belde mezarlığında toprağa vedildi. Bu arada, Halil A.’nın Gülistan A.’yı kaçırmasının ardından, kız kardeşiyle de Gülistan A.’nın erkek kardeşinin evlendirildiği öğrenildi. Gülistan A.’nın ağabeyi ve Halil A.’nın kızkardeşiyle evli olan Osman Koyun, "Olayı duyunca şok olduk. Yeğenim babasını öldürmüş. Evde geçimsizlik vardı. Anneleri zaten sığınma evine gitmişti. Halil A. çalışmıyordu. Onu gazino hayatı bitirdi" dedi. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Randevu Al