Annelik özlemiyle 15 yıl sonra evet dedi

İstanbul'da tanıştığı eşiyle Konya'da resmi nikahları kıyılan genç kadın, şimdi tüp bebek yöntemiyle 15 yıldır çektiği "evlat" özlemine son vermeyi istiyor.

Annelik özlemiyle 15 yıl sonra evet dedi

İstanbul'da tanıştığı eşiyle Konya'da resmi nikahları kıyılan genç kadın, şimdi tüp bebek yöntemiyle 15 yıldır çektiği "evlat" özlemine son vermeyi istiyor. annelikozlemiRomanya'dan geldiği Türkiye'de 15 yıl imam nikahıyla, kimliksiz pasaportsuz yaşamak zorunda kalan Mihaela Proca, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği faksın ardından pasaportuna kavuştu. İstanbul'da tanıştığı eşiyle Konya'da resmi nikahları kıyılan genç kadın, şimdi tüp bebek yöntemiyle 15 yıldır çektiği "evlat" özlemine son vermeyi istiyor.

Romanya'da, annesiz ve babasız kimsesizler yurdunda yetişen Mihaela Proca (34), aradığı aşkı 15 yıl önce geldiği Türkiye'de buldu. Bir Türk'le evli akrabasının İstanbul'a getirdiği Mihaela, komşuları Erhan Özlü (40) ile tanıştı. Arkadaşlıkları kısa sürede aşka dönüşen gençler, Konya'nın Ereğli ilçesine taşındı. Evlenmeye karar veren gençler, Mihaela'nın kimlik ve pasaportunun çalınması nedeniyle resmi nikah yaptıramadı. Erhan Özlü, maddi imkansızlıklar ve eşinin Romanya'ya gönderilebileceği korkusuyla durumu resmi makamlara bildirip, kimlik ve pasaport işlemleri başlatmadı. Çocukları olmayan ve tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olabilmek için resmi nikah kıymaya karar veren çift, faks çekerek durumu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletti. Kısa sürede kendileriyle temasa geçen Dışişleri Bakanlığı ve konsolosluk yetkilerinin girişimi ile genç kadına önce pasaportu ve kimliği verildi. Ardından, Ereğli Belediyesi'nde çiftin resmi nikahı kıyıldı.

15 YIL SONRA RESMEN “EVET” DEDİLER Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Oğuzata Tesisleri Nikah Salonunda gerçekleşen törende Mihaela ve Erhan çiftinin nikahını kıydı. Gelin ve kayınvalide Ayşe Özlü (75), nikah sonrası duygulu anlar yaşadı. Damadın heyecanı ise adeta gözlerinden okunuyordu.

Gelin ve damada "ömür boyu mutluluklar" dileyen Başkan Özgüven, “Başbakanımızın dediği gibi sizden en az 3 çocuk bekliyoruz. İnşallah siz de en kısa sürede çocuk sahibi olursunuz” dedi.

"BAŞBAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Yakınlarının "Melek" diye hitap ettiği Mihaela, nikahtan sonra duygularını AA muhabiriyle paylaştı. Türk vatandaşı olmak istediğini ve anne olabilmek için tedavi olmaya karar verdiğini anlatan Mihaela, şunları kaydetti: “Romanya'da hiç ailem olmadı. Annesiz, babasız yurtlarda büyüdüm. Kardeşlerimden 3 yaşında ayrıldım, hiçbirisini hatırlamıyorum. Bir Türk ile evli yakınım, beni Türkiye'ye getirdi. Eşimle komşu olduk. Tanıştık, ilk görüşte aşkı yaşadık. Sonra Müslüman oldum. Ereğli'ye gelip dini nikah kıydık. Çocuk sahibi olamayınca tüp bebek yöntemine başvurmak istedik. Kimliğim, pasaportum, resmi nikahım olmadığı için başvurumuz kabul edilmedi. 15 yıldır hem kimlik hem de çocuk hasreti çekiyorum. Türkiye'de olmaktan çok mutluyum. Eşimi çok seviyorum, bütün yaşadıklarıma onun desteğiyle katlandım. Bu mutluluğumuza mutluluk katan Başbakanımıza, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Başbakanımızdan, evlat sahibi olabilmemiz için de yardım bekliyorum. Çocukken bir ailem olmadı, şimdi mutlu, çocuklu bir aile kurmak, çocuklarıma anne ve baba sevgisi tattırmak istiyorum.”

"EŞİMİ ROMANYA'YA GÖNDERİRLER" KORKUSUYLA YAŞADI

Ayakkabı tamircisi Erhan Özlü de Mihaela'nın kimlik ve pasaportunun olmaması nedeniyle zor günler yaşadıklarını dile getirdi. Eşinin Romanya'da kimsesinin olmaması, maddi imkansızlıklar nedeniyle kimlik çıkartamadıklarını aktaran Özlü, "Eşimi elimden alacaklar, Romanya'ya gönderecekler korkusuyla durumu resmi makamlara söyleyemedik” diye konuştu. Sıkıntılarını Başbakanlık'a gönderdiği faksla yetkililere iletmesinin ardından hayatının değiştiğini ifade eden Özlü, "Eşimin kimlik ve pasaportu geldi. Resmi nikahımız da kıyıldı. Mihaela, 'Melek' ismini alarak Türk vatandaşı olmak istiyor. Vatandaşlık için işlemleri başlatacağız. Çocuk sahibi olabilmek için de tüp bebek başvurusunda bulunacağız" ifadelerini kullandı. A.A.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Anksiyeteyi anlattı. ‘Kibir, öz beğenidir. Bencil insanlar bu yüzden mutlu olamıyor. Çünkü insanın psikolojik doğası yalnız y
  • Randevu Al