ANNE BABASINI DÖVÜYOR

ANNE BABASINI DÖVÜYOR

Milliyet

Yeni kuşağın anne babalarına karşı gittikçe daha saldırgan davranışlar içinde olduğunu biliyor muydunuz?

 


Kraliyet Tıp Akademisi tarafından yapılan araştırmada “küçük imparatorlar” olarak adlandırılan bu çocukların ailelerine ve öğretmenlerine şiddet gösterme yaşının anaokuluna kadar düştüğü görüldü.

Araştırmayı yürüten Doktor Aric Sigman, “Okulda küfrediyor ve öğretmenlerine sandalye fırlatıyorlar. Anne, babalarına ise vuruyorlar. Bu durum genellikle ailelerin verdiği eğitimin eksikliği ve yanlışlığından kaynaklanıyor. Ebeveynlerde otorite eksikliği çok sık görülen bir durum” dedi.
ANNELER UTANIYOR!

Sigman ayrıca, çocuğundan şiddet gören birçok annenin bu durumu utandığı için kimseye söylemediğini dile getirdi.

ABD’nin Utah eyaletindeki Brigham Young Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre ise, ebeveynlere karşı uygulanan şiddetin yüzde 82’sini anneye karşı tepkiler oluşturuyor. Çalışma çerçevesinde ayrıca 10 yaşın altındaki çocukların yüzde 11’inin ailelerine şiddet uyguladığı belirtiliyor.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al