Altın yerine kitap takın!

Altın yerine kitap takın! Prof. Dr. Tarhan’ın kitapları çiftlere düğün hediyesi olarak veriliyor.

Altın yerine kitap takın!

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitapları Kayseri İdeal Gençlik ve Aile Derneği tarafından dünya evine giren çiftlere düğün hediyesi olarak veriliyor. Kitapları gören çiftlerin şaşkınlık ve sevinci bir arada yaşadığını belirten Kayseri İdeal Gençlik ve Aile Derneği Kurucu Başkanı Şeyma Asfiya, öte yandan boşanma aşamasında olan 40 çifte Tarhan’ın kitaplarını okuttukları, bu çiftten 39’unun boşanmaktan vaz geçtiğini de söyledi.

“Sadece kadınlardan oluşan ve kadınlara destek veren bir derneğiz”

Kayseri İdeal Gençlik ve Aile Derneği’nin 22 yıl önce kurulduğunu ve psikolojik destek veren bir dernek olduğunu söyleyen Kurucu Başkan Şeyma Asfiya, “Dernek ekibimizde PDR Uzmanı, Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı gibi pek çok uzman var. Kadın sığınma, çocuk evleri gibi yerlerden ayrılan kadınlarla ilgileniyoruz. Hanımların hayata tutunmasını sağlıyoruz. Ekibimizde aynı zamanda matematik öğretmeni, ticaret uzmanı gibi farklı meslek dallarından olan hanımlar da bulunuyor. Biz sadece kadınlardan oluşan ve kadınlara destek veren bir derneğiz” şeklinde konuştu.

“Çabamız ideal bir nesil, ideal bir aile oluşturmak”

Dernek başkanı Şeyma Asfiya ayrılma aşamasında olan çiftlere destek olduklarını belirterek: “Ayrılma aşamasında olan çiftlerimize de destek vererek sağlam bir yolda yürümelerine, bağlarını güçlendirmelerine yardımcı oluyoruz. Onlara seminerler veriyor, çiftlerimizi zaman zaman eğitimlere çağırıyoruz. Karı- koca ilişkileri bağlamında eğitimler veriyoruz. Başlangıçta amacımız kendimizde sosyal aktivite üretmekti fakat şu an görüyoruz ki çok doğru bir yolda ilerliyoruz, çok güzel bir hizmet alanı açmışız. İdeal bir nesil, ideal bir aile oluşturma çabamız var.” ifadelerini kullandı.

Verdiğimiz eğitimlerle 40 aileden 39’u boşanmaktan vazgeçti”

Kadın Sığınma Vakfı ile organize olarak çalıştıklarını da belirten Asfiya, “2 yıl önce Kadın Sığınma Vakfı’nda 40 tane aile vardı. Hepsi boşanma davası açmış, boşanma aşamasındaydı. Bizde onları dört hafta eğitime tabi tuttuk. Şart olarak eğitimlerimize çiftlerin karı- koca birlikte katılmalarını sağladık. Toplamda sekiz saat eğitim aldılar. Dört hafta sonunda 40 kişiden sadece bir çift boşanma kararından vaz geçmedi. Geri kalan 39 kişi boşanmaktan vazgeçti. Nevzat Tarhan hocamızın kitaplarını bu çiftlere okuttuk. Biz onları hala takip ediyoruz. Şimdi çoğunun çocukları dahi oldu ve çok mutlu evlilikleri var.” şeklinde konuştu.

“Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarını çiftlere hediye ediyoruz”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarıyla sekiz yıl önce tanıştığını ifade eden Kayseri İdeal Gençlik ve Aile Derneği Kurucu Başkanı Şeyma Asfiya, “Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitapları aile içi ilişkileri olumlu yönde etkiliyor. Ben kitaplarla aldığım psikoloji eğitimi sırasında tanışmıştım, şimdi çiftlere hediye ediyoruz. Özellikle evlenen gençlere düğünlerinde altın-para yerine Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarını takıyoruz. Gelin ve damat önce şaşırıyorlar, çok mutlu oluyor ve hediyemizi de çok beğeniyor. Bu yaz Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarını en az 100 çifte hediye ettik ” dedi.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İnsanların şiddet karşısındaki davranışları sıkça araştırılan konular arasında yer alıyor.
  • Tatil dönüşlerinde yaşanan sorunların başında konsantrasyonu sağlayamama, isteksizlik, rutine dönüşte zorlanma, mutsuzluk ve umutsuzluk geliyor.
  • Öfke anında akıl devreden çıkar. Düşünen beyin yerine hisseden beyin aktif olur. Bu durumda beyin düşünmez, savaşmaya başlar. Buna karşı yapılması ger
  • Getireceği sorumlulukları tahmin etmeden bir evlat sahibi olmak, ebeveynlerin süreci yürütememesine yol açabiliyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Vesveseler için evin kapısına gelen davetsiz misafirler diyoruz.” dedi.
  • Gülmenin ve kahkaha atmanın, yüksek miktarda endorfin salgılanmasını beraberinde getirdiğini ifade eden Psikiyatrist Prof. Dr. Gökben Hızlı Sayar, gül
  • Randevu Al