Alnında büyüdü burun olacak

İngiltere’de Paul Singleton, sağ burun deliğinde ortaya çıkan tümör nedeniyle burnunun neredeyse tamamını kaybedince, Northwick Park Hastanesi doktorları alnında yeni bir burun büyütmeye karar verdi.

Alnında büyüdü burun olacak

Chorleywood kentinde kanseri yenmeyi başaran Paul Singleton’ın (45) normal hayatına dönebilmesi için ilk etapta kaburga, kol ve alnından aldıkları kıkırdak, damar ve deri parçalarını kullanarak yeni bir burun yapıldı. Burnun sadece 6 ayda çökmesi sonucu yeni bir çare arayışına girişen doktorların alnında yeni bir burun büyütebileceklerini söylemesi üzerine Singleton, sokakta insanların garip bakışlarına maruz kalmaktan sıkıldığını söyleyerek teklifi kabul etti.

Paul Singleton yaşadıklarını İngiliz Daily Mail gazetesine şöyle anlattı: “Doktorlar ilk etapta fazladan deri oluşumunu sağlamak için alnımdaki bir bölgeyi şişirerek genişletmeye başladı. Bu işlemin ardından alnımda bir şişkinlik yani bir “burun” oluştu. Şu an için her şey planlara uygun olarak ilerliyor ve doktorlar alnımda büyüyen burnu gelecek ay yerine nakletmeyi planlıyor.”

A.ABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: