Almanya G20 Zirvesinde

Beyin haritalama ve tedavileri alanında dünya çapında çalışmaları yakından takip eden Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi bu kapsamda 5 Temmuz’da Almanya’nın Hamburg şehrinde gerçekleştirilecek.

Almanya G20 Zirvesinde

SBMT G20 uydu sempozyumuna katılacak. Sempozyumda Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Doç. Dr. Barış Metin ve Öğr. Gör. Serdar Karagöz konuşmacı olarak katılacak.

İki yıl önce ABD Başkanı Barack Obama’nın 2013 yılında başlattığı Brain İnitiative (Beyin İnisiyatifi) Projesi’nde Türkiye’yi temsil eden ve bu kapsamda Türkiye’de G20 Dünya Beyin Haritalaması ve Tedavileri Bilimsel Zirvesi’ni gerçekleştiren Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi SBMT G20 Zirvesi için Almanya’ya gidiyor.

Beyin haritalama ve tedavileri alanında öte yandan Tedavisel Beyin Haritalaması Derneği olarak da çalışmalarını sürdüren Üsküdar Üniversitesi 5 Temmuz’da Almanya’nın Hamburg şehrinde Empire Riverside Hotel’de gerçekleştirilecek SBMT G20 zirvesine katılıyor.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Psikiyatrik Nörobilimin Geleceği”, öğretim üyesi Doç. Dr. Barış Metin “Brainpark”, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi İnsan Kaynakları Direktörü, Öğr. Gör. Serdar Karagöz “BrainHospital” başlıklarında sempozyumda birer konuşma yapacak.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al