Deprem Travma Psikolojisi

Almanların tatil sırları

Almanya’da bir seyahat acentası tarafından yapılan araştırma, Almanların tatil sırlarını ortaya çıkardı. Travelzoo adlı kuruluş tarafından Almanya genelinde 2 bin kişi ile yapılan araştırmaya göre, Almanların tatil sırları şöyle:

Almanların tatil sırları

Almanya’da bir seyahat acentası tarafından yapılan araştırma, Almanların tatil sırlarını ortaya çıkardı. Travelzoo adlı kuruluş tarafından Almanya genelinde 2 bin kişi ile yapılan araştırmaya göre, Almanların tatil sırları şöyle:

TUVALET YERİNE HAVUZA Gizli yapılan ve sonuçları Focus Online’de yer alan araştırmada en büyük itiraf tuvalet konusunda. Araştırmaya katılanların yüzde 44’ü, en az bir kez tuvalete gitmek yerine idrarlarını havuz ya da denize yaptıklarını belirtiyor. Havuz ya da denize çiş yapanların oranı erkeklerde yüzde 50’yi bulurken, kadınlarda bu oran erkeklere oranla yüzde 11 daha az.

tatilsirlari10 KİŞİDEN BİRİ TATİL KAÇAMAĞI YAPIYOR Almanların tatil itirafları arasındaki bir diğer konu cinsellik konusunda. Araştırmaya katılanların belirttiğine göre, on kişiden biri en az bir kez eşini aldatmış. Tatilde kaçamak yapma oranı erkeklerde yüzde 12, kadınlarda yüzde 8, boşanmış kişilerde ise yüzde 16 düzeyinde. HAVLU İLE ŞEZLONG REZERVASYONU Almanların bir diğer tatil sırrı ise şezlong rezervasyonu. Her üç kişiden biri, şezlong kapmak amacıyla deniz veya havuz kenarında havlularını erkenden bırakarak, şezlongları rezerve ediyor. Havlu ile şezlong rezervasyonu muhafazakar partilere (CDU/CSU) oy verenlerde yüzde 42’ye ulaşıyor. DAHA ÇOK BRONZLAŞMAK İÇİN SOLARYUMA Bronzlaşmayı iyi bir tatilin göstergesi olarak gören Almanlar da var. Buna göre, güneşte yeterince brozlaşamayan Almanların yüzde 7’si, iyi bir tatil yaptığını göstermek için tatilde gizlice solaryuma gidiyor. KAHVALTIDAN ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN YİYECEK REZERVİ Araştırmaya katılanların yüzde 39’u kahvaltılarını yaptıktan sonra atıştırmak amacıyla kahvaltı masasından gizlice yiyecek aldıklarını itiraf ediyor. Masrafsız bir şekilde ara öğün ihtiyacını karşılayanların oranı kadınlar arasında yüzde 42 düzeyindeyken, erkekler arasında bu oran yüzde 35’te kalıyor. BEŞ KİŞİDEN BİRİ OTEL EŞYALARINI GİZLİCE... Bir diğer itiaf ise, otel eşyalarının izinsiz olarak alınması hususunda. Travelzoo araştırmasının sonuçlarına göre, her beş kişiden biri, otelde bulunan aksesuar ya da eşyaları hatıra amacıyla gizlice aldığını belirtiyor. ÖDENMEYEN HESAP Erkeklerin yüzde 10’u, kadınların ise yüzde 4’ü bazen hesap ödemeden kalktıklarını itiraf ediyor. Özellikle 18-24 yaş aralığında bu oranın daha yüksek olduğu belirtiliyor. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al