Alkali diyeti ile nasıl kilo verilir?

Alkali diyeti nasıl yapılır? Alkali diyeti ile nasıl kilo verilir?

Alkali diyeti ile nasıl kilo verilir?
Paylaş:

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen alkali diyet ile siz de istediğiniz kiloya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Birçok yiyecek ve içecek yapısında yüksek miktarda asit barındırır. Tükettiğimiz bu gıdalar ile birlikte vücudumuzda asit birikir ve sağlığımız açısından tehdit oluşturur. Alkali diyeti vücudumuzun pH dengesini düzene sokarak vücudumuzda biriken asitten bizi kurtarır.

Alkali diyette tüketilmesi gereken gıdaların çoğunluğu sebze ve meyvelerden oluşmalıdır. Fakat sebzeler pişirilerek değil çiğ halde tüketilmelidir. Çiğ halde tüketilen sebzelerin su ve besin değeri daha yüksektir.

Alkali diyeti yaparken asit oranı yüksek gıdalar fazla tüketilmemelidir. Süt ürünleri, yumurta, ketçap, hardal, şekerli gazlı içecekler, mayonez, kahve, siyah çay, şeker ve un bu gıdalar arasında yer alır. İçerisinde asit barından bir diğer gıda grubu da meyvelerdir. Alkali diyeti yaparken meyve tüketimine dikkat edilmelidir. Greyfurt, limon, nar, vişne gibi meyveler alkali değeri yüksek olduğu için rahatlıkla tüketilebilir.

ALKALİ ÖZELLİĞİ TAŞIYAN DİĞER BESİNLER

Kereviz
Muz
Çilek
Kuş üzümü
Hurma
Sarımsak
Salatalık
Ispanak
Kuşkonmaz
Kırmızı turp
Isırgan otu
Nane
Brokoli
Zencefil
Pazı

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: