Alkali diyeti ile nasıl kilo verilir?

Alkali diyeti nasıl yapılır? Alkali diyeti ile nasıl kilo verilir?

Alkali diyeti ile nasıl kilo verilir?

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen alkali diyet ile siz de istediğiniz kiloya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Birçok yiyecek ve içecek yapısında yüksek miktarda asit barındırır. Tükettiğimiz bu gıdalar ile birlikte vücudumuzda asit birikir ve sağlığımız açısından tehdit oluşturur. Alkali diyeti vücudumuzun pH dengesini düzene sokarak vücudumuzda biriken asitten bizi kurtarır.

Alkali diyette tüketilmesi gereken gıdaların çoğunluğu sebze ve meyvelerden oluşmalıdır. Fakat sebzeler pişirilerek değil çiğ halde tüketilmelidir. Çiğ halde tüketilen sebzelerin su ve besin değeri daha yüksektir.

Alkali diyeti yaparken asit oranı yüksek gıdalar fazla tüketilmemelidir. Süt ürünleri, yumurta, ketçap, hardal, şekerli gazlı içecekler, mayonez, kahve, siyah çay, şeker ve un bu gıdalar arasında yer alır. İçerisinde asit barından bir diğer gıda grubu da meyvelerdir. Alkali diyeti yaparken meyve tüketimine dikkat edilmelidir. Greyfurt, limon, nar, vişne gibi meyveler alkali değeri yüksek olduğu için rahatlıkla tüketilebilir.

ALKALİ ÖZELLİĞİ TAŞIYAN DİĞER BESİNLER

Kereviz
Muz
Çilek
Kuş üzümü
Hurma
Sarımsak
Salatalık
Ispanak
Kuşkonmaz
Kırmızı turp
Isırgan otu
Nane
Brokoli
Zencefil
Pazı

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al