Akşamdan kalmalara beslenme tüyoları…

Akşamdan kalmalara beslenme tüyoları…

Akşamdan kalmalara beslenme tüyoları…

* Sabah geç uyanın. Hafif besinlerle yeterli ölçüde kahvaltı yapın: Baş ağrısı, baş dönmesi, bitkinlik alkol kan şekerimizi düşürdüğü için olur. Kan şekerini kontrol altına almak için sabah güne başladığınızda bir saat içinde besin değeri yüksek sindirimi kolay besinlerle yeterli ölçüde kahvaltı etmelisiniz. Peynir, ekmek, tost, galeta, grisini gibi midenizi rahatlatacak hafif yiyecekler yiyin.

* Alkol mide asidi salgımızın artmasına yol açar, bu da mideyi rahatsız eder, ağrılara ve bulantıya sebep olur. Peynir, leblebi, ayran, çorba, haşlanmış patates gibi hafif yiyecekler midemizi rahatsız etmeyen kolay sindirilebilen yiyeceklerdir.

* Alkol vücudumuzun daha fazla idrar üretmesine yol açar. Bununla birlikte daha fazla su kaybederiz. Bol su içmek alkolün yol açtığı dehidrasyonu düzeltir.

* Aşırı alkolün etkisiyle önemli bir potasyum kaybımız olur. Potasyumdan zengin; kivi, muz, patates, yoğurt gibi besinlerden tüketerek alkolün ertesi günü semptomlarını hafifletebiliriz.

* Dışarıya çıkın sakin rahat ve hissederek yürüyün, derin nefes alın. Vücudunuzun hassasiyetine bağlı olarak alkolün etkisiyle; konsantrasyon bozukluğu, anksiyete, uykusuzluk ve kas ağrıları oluşabilir.

HÜRRİYET

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al