Ailelere psikolojik destek verilecek

Malatya Belediyesi'nin açtığı “Aile Danışma ve Destek Merkezi”nde, boşanma aşamasına gelen ailelere psikolojik destek sağlanacak.

Ailelere psikolojik destek verilecek
Paylaş:

Malatya Belediyesi'nin açtığı “Aile Danışma ve Destek Merkezi”nde, boşanma aşamasına gelen ailelere psikolojik destek sağlanacak.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Abdullah Gül Parkı içinde belediyenin kurduğu Aile Danışma ve Destek Merkezi'ni basın mensuplarıyla  birlikte gezdi. Çakır, burada yaptığı konuşmada, amaçlarının sağlıklı ailelerle sağlıklı  toplum oluşturmak olduğunu belirterek, kurdukları merkez ile ailelerin  sorunlarına birlikte çözüm bulmaya gayret edeceklerini söyledi. Atıl vaziyetteki bir binayı değerlendirerek Aile Danışma ve Destek  Merkezi kurduklarına işaret eden Çakır, ailelere boşanma aşamasına gelmeden  danışmanlık hizmeti vereceklerini vurgulayarak, “Bu amaçla burada Malatya  Belediyesi olarak bir uzman ekip oluşturduk. Burada çok değerli hocalarımız,  danışmanlarımız var. 6 uzman kadrosunun yanı sıra ihtiyaca göre dışarıdan uzman  destekleri de alacağız” dedi. Merkezin, anne, baba ve çocuk arasındaki diyaloğu artırmayı hedeflediğini anlatan Çakır, boşanma sonrasında da eşlere ve çocuklara psikolojik destek de  vereceklerini kaydetti. Boşanma aşamasına gelmiş bütün ailelere ulaşmak istediklerine dikkati çeken Çakır, “Ailelerin bu noktaya gelmesinin önüne nasıl geçebiliriz, bunu nasıl önleyebiliriz, boşanmaları en aza nasıl indirebiliriz, bu  konuda kapsamlı çalışmalar yapacağız” diye konuştu. Çakır, belediye olarak son yıllarda bütün mahallelerde 14 çok amaçlı  sosyal tesis, 3 adet de semt konağı projesi başlattıklarını belirterek, 2 semt  konağının hizmete girdiğini söyledi. Aile Danışma ve Destek Merkezi'ne benzer sosyal hizmetleri bu  mahallelerdeki ilgili tesise giderek vereceklerini bildiren Çakır, çeşitli  sınavlara girecek çocuklara da sınav öncesi motivasyonu sağlayacak çalışmalar  yapacaklarını aktardı. DHA