Aileler Üniversitede Aşı Gibi Bir Proje”

“Bilinçli Birey, Sağlıklı Aile, Güçlü Toplum” modelinin oluşturulmasını hedefiyle yola çıkan Aileler Üniversitede proje yürütücüleri detayları görüşmek üzere bir kez daha İstanbul Valiliğini ziyaret etti.

Aileler Üniversitede Aşı Gibi Bir Proje”

Heyet, Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan ile makamında bir araya geldi. Vali Yardımcısı İnan, Aileler Üniversitede projesi için; “Üsküdar Üniversitesinin yürüttüğü bu proje çok büyük bir avantaj. Bireyler psikoloğa gitmekten kaçınabiliyorlar. Projenin gözükmeyen ama önemli bir ihtiyacı gideren aşı gibi bir proje olacağını düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde, Üsküdar Üniversitesi ve uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi iş birliği ile hayata geçen Aileler Üniversitede Sosyal İnovasyon Projesine destekler her geçen gün artıyor. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan önderliğinde, Proje Koordinatörü Uzman Klnk. Psk. Çiğdem Demirsoy, Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ile Uzm. Klnk. Psk. Özgenur Taşkın İstanbul Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan ile makamında bir araya geldi. Proje yürütücüleri, Abdurrahman İnan’ı projenin tüm yönleriyle bilgilendirdi.

“Projeye destek olmaktan memnuniyet duyacağız”

Sosyolojik açıdan değerlendirildiğinde projenin İstanbul’un göç alan ve göç almayan kesminden yürütülmesinin çeşitliliğin artması açısından daha faydalı olduğunu dile getiren İnan, şiddetin kültürel yolla bulaşabileceğine dikkat çekti. İnan; “Şiddet, kültürel yoldan, anne ve babadan öğrenilerek sistemleşen bir kavram olabiliyor. Bu kültürün gelişmesine engel olmak da zor olabiliyor. Önemli olan aşılamayan bir noktaya getirmeden önlemektir. Bu doğrultuda projenin gözükmeyen ama önemli bir ihtiyacı gideren aşı gibi bir proje olacağını düşünüyorum. Bizler destek olmaktan memnuniyet duyacağız.” İfadelerinde bulundu.

İnan, proje ekibine çalışmalarından ötürü teşekkürlerini iletirken proje ekibi de Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan’a Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarından oluşan aile serisini takdim etti.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al