Aileden gelip yüzümüzde yaşıyorlar

Hepimizin yüzünde sekiz bacaklı akarlar yaşıyor!

Aileden gelip yüzümüzde yaşıyorlar

Her insanın yüzünde sekiz bacaklı, örümcekgillerden mikroskobik akarların yaşadığı açıklandı. Şeklen dondurma külahına benzeyen akarların, insanlara ailelerinden 'miras kaldığı' ortaya çıktı.

California Bilim Akademisi ve Bowdoin’den bilim insanlarının gerçekleştirdiği araştırma, Demodex folliculorum adı verilen akarların insanların yüzünde çok uzun süredir yaşadığını ve onlarla birlikte evrildiğini ispatladı.

Çıplak gözle görülemeyen ve bir ucunda sekiz adet kısa bacağı olan akarların, cildin salgıladığı yağları tüketerek beslendiği belirtildi. Dünyanın dört bir yanındaki 70 kişiden alınan akar örneklerini inceleyen uzmanlar, farklı toplumlardaki insanların farklı tip akarlara sahip olduğu sonucuna ulaştı.

NESİLDEN NESLE GEÇİYOR

PNAS adlı akademik dergide yayınlanan araştırmaya göre; günlük hayatta insandan insana bulaşmayan akarlar, aileler arasında nesilden nesle geçiyor.

Uzmanlar bu akarların insanların yüzü dışında kulaklarında, meme ucu ve cinsel organlarının çevresindeki kıl köklerinde de yaşadığını belirtti.

AFP

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al