AİLE SAADETİ İÇİN ÇİFT TERAPİSİ ÖNEMLİ

AİLE SAADETİ İÇİN ÇİFT TERAPİSİ ÖNEMLİ

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)


Günümüzde çiftlerin merakını oldukça çeken bir konu çiftlerin terapisi. Öyle ki çiftlerin terapisi yalnız çiftti kapsamıyor. Çocuklar, kardeşler hatta evde beslenilen hayvanlar dahi zaman zaman terapiye dahil edilebilir… Mutlu bir aile için büyük önem taşıyan çift terapileri bu akşam “İYİ BAK KENDİNE”nin irdeleyeceği konu. 

 


Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı “ İyi Bak Kendine” yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE tv ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, “ÇİFT TERAPİLERİ” enine boyuna masaya yatırılıyor.

Çift terapisine her zaman belirlenmiş aile problemleri ile başlanmayabilir. Çift terapisi bazı zamanlarda yardımcı yöntem olarak da kullanılabilir. NPGRUP uzmanlarının gündeminde bu gece “Çift terapileri” olacak. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden doktor Barış Önen Ünsalver ve NPİSTANBUL Hastanesi’nden psikolog Serra Alemdar, aile huzuru için herşeyi mercek altına alıyor.

- Terapi nedir?
- Eş terapisi ne demektir?
- Sorun yaşayan çiftlerin yaklaşımı çift terapisine nasıl?
- Eş terapisi kimleri kapsar?
- Çocuklar ne zaman nasıl dahil edilirler?
- Ebeveynler, kardeşler dahil edilir mi?
- Eş terapisine nasıl başlanır?
- Eş terapilerinde neler öğretilir?
- Hekim dahil edilir mi?
- Eşlerin yaşadıkları fobik durumlar reaksiyonlar varsa buradan da başlanabilir mi?
- Depresyon varsa eşlerden birinde eş terapisi nasıl ilerler?
- Somatik şikayetler eşlerle ilişkide bir anlam taşır mı?
- Aile terapisine her zaman belirlenmiş aile problemleri ile mi başlanır?
- Aile terapisi yardımcı bir yöntem midir?
- Çocuklar ve ergenler dahil edilir mi?
- Çift terapisi ruh sağlığı alanına ne zaman girdi?
- Evliliğe hazırlık sırasında yararı nedir?
- Bebeğe hazırlık döneminde terapi gerekir mi?
- Karı - koca olmak öğrenilir mi?
- Anne - baba olmak öğrenilir mi?
- Evlilikteki cinsel problemlerde çift terapisi önemli mi?
- Boşanma sorunlarında etkili mi çift terapisi?


... gibi merak edilen soruları uzmanlar İyi Bak Kendine'de Uğur Canbolat’a değerlendirecek. 
Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.
Bugün 23.30’dan sonra ÜLKE TV’ ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek. 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al