Ahlak DNA Testi: Kadınlar, erkeklerden daha ahlaklı

Profesör Steare’nin “Ahlak DNA Testi”ne dayanarak gerçekleştirilen bir ankette, 30 yaş üstü kadınların, erkeklerden daha ahlaklı olduğu ortaya çıktı.

Ahlak DNA Testi: Kadınlar, erkeklerden daha ahlaklı
Paylaş:

Profesör Steare’nin “Ahlak DNA Testi”ne dayanarak gerçekleştirilen bir ankette, 30 yaş üstü kadınların, erkeklerden daha ahlaklı olduğu ortaya çıktı.

Profesör Steare’nin “Ahlak DNA Testi”ne dayanarak 200 ülkede yaklaşık 60 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir ankette, 30 yaş üstü kadınların, erkeklerden daha ahlaklı ve daha güçlü değerlere sahip olduğu sonucu çıkarken, kadınların kararlarını verirken başkalarını nasıl etkileyeceğini dikkate aldığı, erkeklerin ise daha çok kendi çıkarını düşündüğü belirtildi. Kadın ve erkek arasında vurgulanan farklılıklara bir yenisi daha eklendi. Profesör Roger Steare’nin “Ahlak DNA Testi”ne dayanarak 200 ülkede yaklaşık 60 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir ankette, 30 yaş üstü kadınların, erkeklerden daha ahlaklı ve daha güçlü değerlere sahip olduğu sonucu çıkarken, kadınların kararlarını verirken başkalarını nasıl etkileyeceğini dikkate aldığı, erkeklerin ise daha çok kendi çıkarını düşündüğü kaydedildi. İngiliz “Kurumsal felsefeci”, yazar ve danışman Profesör Roger Steare’nin, insanların değer sistemlerini ölçümlemek için 4 yıl önce geliştirdiği “Ahlak DNA Testi”ne dayanarak 200 ülkede yaklaşık 60 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir ankette, 30 yaş üstü kadınların, erkeklerden daha ahlaklı ve daha güçlü değerlere sahip olduğu sonucu ortaya çıktı. Dürüstlük ve yeterlilikler, iş ve aile hayatı hakkında sorular sorulan ankette, kadınların kararlarını verirken diğer insanları nasıl etkilediklerini dikkate aldıkları ve “Kendimi kontrol etme konusunda iyiyimdir”, “İnsanların bana güvenmesinden her zaman gurur duyarım” gibi cevaplar verdiği kaydedildi. The Daily Telegrap’ın yansıttığı araştırmayı yürüten Profesör Roger Steare, “Kadınlar kararlarını başkalarını nasıl etkileyeceğine dayanarak veriyor ve bu daha iyi kararlar verme olasılığını arttırıyor. Erkekler ise daha kişisel bir yaklaşıma sahip ve daha çok kendi çıkarını düşünüyor” dedi. ANKA