AĞRILARDAN KURTULUN!

AĞRILARDAN  KURTULUN!

Milliyet

Amerikalı doktorlar sık rastlanan sırt ağrıları için  insanların yeterince önlem almadığı uyarısında bulundu.

 


Ağrıları başlamadan önlemenin yolu basit egzersizler ve doğru duruş. Sırt ağrısını engellemek için yapılacaklar şöyle:

-Ayağa kalkın, çenenizi hafifçe yukarı doğru kaldırın, kulaklarınızla omuzlarını aynı hizaya getirin, ellerinizi kalçanızda birleştirin. Omuzlarınızı arkaya iterek gerilin.
Bu pozisyonu koruyarak oturun.

-Uzun süre araba kullanıyor ya da oturuyorsanız sırtınıza bir yastık koyun.

-Gün boyunca masa başında oturuyorsanız insan kaynakları uzmanınıza şirketiniz için çalışan bir ergonomi uzmanı olup olmadığını sorun. Ergonomi uzmanı, sandalyeniz, masanız ve klavyenizin ideal yüksekliğini ve pozisyonunu ayarlar.

-Bilgisayar ekranınızın merkezi göz hizanızda olmalı. Masanız ise dirseklerinizi rahatça doksan derecelik açıyla dinlendirebileceğiniz yükseklikte olmalı.

-Her yarım saatte bir kalkarak gerinme hareketi yapın.
 


 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al