Deprem Travma Psikolojisi

Agmatin ve Şizofreni

Bilimsel eğitim toplantılarına ara vermeyen Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Hastanesi bu haftada önemli konuları ele aldı. İşte Agmatin ve Şizofreni.

Agmatin ve Şizofreni

Bilimsel eğitim toplantılarına ara vermeyen Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Hastanesi bu haftada önemli konuları ele aldı. İşte Agmatin ve Şizofreni.

Hastane bünyesinde bugüne kadar yapılan fenotip ve genotip çalışmalarının ele alındığı toplantıya GATA’dan Doç. Dr. Hakan Kayır da katıldı. Kayır “Agmatin ve Şizofreni” ilişkisini anlattı.

ŞİZOFRENİ İLE İLGİLİ HER ŞEY

Dünyada nöroloji, psikiyatri ve psikoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip eden NPİstanbul Hastanesi ve Üsküdar Üniversitesi, haftalık düzenlediği bilimsel eğitim toplantılarında bilimsel gelişmeleri ele alıyor, tartışıyor. Her hafta farklı uzmanlar tarafından değişik konuların ele alınıp, değerlendirildiği toplantının bu haftaki konusu bugüne kadar yapılan fenotip ve genotip çalışmalarıydı. Çalışmalara ilişkin bilgiyi akademisyenlere Uzm. Ecz. Selma Özilhan verdi. Öte yandan GATA’da Farmakoloji Anabilim Dalında çalışmalarda bulunan Doç. Dr. Hakan Kayır da bilimsel eğitim toplantılarının konuğuydu. Kayır katılımcılara “Agmatin ve şizofreni” arasında ilişkiyi konu alan yaptığı çalışmaları anlattı. Haber-Fotoğraf: Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Şizofreni nedir? Şizofreni, alevlenme ve yatışma dönemleriyle kendini gösteren kronik bir psikiyatrik hastalıktır.
  • İşte şizofrenik bozukluklarda ayırıcı tanı ve şizofrenik bozukluklarla ilgili bilgiler...
  • Paranoid Şizofreni Nedir, Belirtileri Nelerdir? Paranoid Bozukluklar Paranoya (hezeyan, sanrı, delüzyon) nedir?
  • Panik havası paranoid düşüncelerini artırabilir. Virüs stresiyle onlar da başa çıkmakta zorlanıyor! Önlemler gerçekçi ancak sakince anlatılmalı…
  • Şizofreniye ilişkin merak edilen tüm soruları NPİSTANBUL Beyin Hastanesi hazırladığı "Şizofreni Psikoeğitim" kitapçığıyla cevap veriyor.
  • Şizofreni, zor bir hastalıktır. Hastalık; paranoya, dağınık düşünce ve sanrılar da dahil olmak üzere çeşitli bilişsel ve duygusal sorunlara neden olu
  • Randevu Al