AĞIR TAKINTILAR

AĞIR TAKINTILAR

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Düzce Depreminin 9. yıldönümünde depremin oluşturduğu travmayı yorumlayacak. Deprem travmasının etkilere ne zaman ortaya çıkıyor? Hangi durumlarda tetikleniyor? Deprem travması hangi hastalıkları harekete geçiriyor. Depremi yaşayan kişiler yıldönümlerinde neler hissederler? Kendilerini korumak için neler yapmalılar?

 

Modern insanın yaşadığı ruhsal sorunlarda giderek artışlar gözleniyor. Yaşanın stres dolu şehit yaşamı, hayatın zorlukları gibi pek çok etken insan psikolojisini olumsuz etkileyebiliyor. Güvensizlik, başkalarına karşı kendini koruma güdüsü kişide takıntılara neden olabilmekte. Ülke TV'de günümüz insanının sorunlarına uzman yaklaşımlarla çözüm arayışları getiren program İYİ BAK KENDİNE bu akşam yine bu konulardan birini gündemine alıyor. Takıntılar.

Ençok yaşanan takıntılar nelerdir? Takıntı hastalığı erken yaşlarda mı başlıyor? Kadınlarda neden daha fazla takıntı görülüyor? Temizlik takıntıları, simetri takıntısının yanı sıra en çok yaşanan diğer takıntılar nelerdir?

Uğur Canbolat'ın sunuculuğunda ekrana gelen popüler psikiyatri programı İyi Bak Kendine'nin bugünkü konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuz Tan ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Uzman Psikolog Elif Kandaz olacaklar.

Uğur Canbolat'ın sunumuyla ekrana gelen 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine'de her akşam popüler psikiyatrinin ana başlıklarını oluşturan konulara yer veriliyor. Programın daimi konuğu Prof. Dr. Nevzat Tarhan Düzce Depreminin 9.cı yıldönümünde depremin oluşturduğu travmayı yorumlayacak. Deprem travmasının etkilere ne zaman ortaya çıkıyor? Hangi durumlarda tetikleniyor? Deprem travması hangi hastalıkları harekete geçiriyor. Depremi yaşayan kişiler yıldönümlerinde neler hissederler? Kendilerini korumak için neler yapmalılar? Tüm bunlara ve takıntılar ile ilgili her şey bu akşam saat 23.30 canlı yayınlanacak olan İyi Bak Kendine'de.

Popüler Psikiyatri programı İyi Bak Kendine, Uğur Canbolat’ın sunumuyla hafta içi her gece 23: 45’te Ülke TV’de

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al