Adli bilimciler dersi olay yerinde işliyor

Üsküdar Üniversitesi adli bilimcileri suçu aydınlatmaya, suçluyu bulmaya yönelik yenilikler üretmeyi hız kesmeden sürdürüyor. Adli bilimler dersi olay yerinde işliyorlar.

Adli bilimciler dersi olay yerinde işliyor
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi Adli Bilimler Bölümü, özel ya da resmi kriminal laboratuvarlarda görev yapacak, bilimsel araştırmalar yürütecek, yeni yöntem ve gereçler geliştirecek, bunları uygulamaya geçirecek profesyonellerin eğitimine devam ediyor. Bu yıl yeni binasına taşınan Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü öğrencileri en son teknoloji laboratuvarlarda alanında uzman isimlerden dersler alıyor.

Öğrencilere, başarılı bir soruşturmanın vazgeçilmez unsurlarından olan, adli fotoğrafı, olay yeri inceleme, delil toplama ve yeniden canlandırmanın teori ve pratiği özel laboratuvarlarda öğretiliyor.

İntihar, cinayet, kaza, cinsel saldırı ya da hırsızlık senaryolarıyla düzenlenen sahte olay yeri (mock crime scene) laboratuvarlarında lisanstan doktoraya her düzeyde adli bilim öğrencilerinin yanı sıra otopsi teknisyenleri de eğitim görüyor.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: