Deprem Travma Psikolojisi

Acaba beni seviyor mu

Annelerin aklından bazen "Acaba çocuğum bana küstü mü? Acaba beni seviyor mu" gibi düşünceler geçebilir. İşte çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret!

Acaba beni seviyor mu

Annelerin aklından bazen "Acaba çocuğum bana küstü mü? Acaba beni seviyor mu" gibi düşünceler geçebilir. İşte çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret!

1. Dünyadaki hiç bir şeyi anlamayan yeni doğan bebeğinizin bildiği bir şey varsa o da gözlerinizin içine baktığında sizin önemli olduğunuzdur. 2. Bebeğiniz onun yanında olmadığınız zamanlarda sizi düşünmeye başlayıp, doğumundan 8 ile 12 ay arası bir zaman geçtikten sonra, onun bulunduğu odadan ayrıldığınızda yüzünü asmaya, döndüğünüzde ise gülmeye başlayacaktır.

ÇOCUĞUNUZLA DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

3. Emeklemeye başlayan bebeğinizin öfke nöbetleri artıyor. Attığı çığlıklar sizi sevmeyi bıraktığı anlamına gelmeyecektir, size bu kadar çok güvenmeseydi, incinmez ya da sinirlenmezdi. 4. Bebeğiniz üzgün olduğunda size koşarcasına gelir çünkü bu yaşta seni seviyorum demeyi bilmez ama hareketleri kelimelerden çok daha güçlüdür. 5. Çocuğunuz size bahçeden kopardığı bir çiçek, küçük bir parça taş ya da hediye olduğunu düşündüğü herhangi bir şey verebilir.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN...

 6. Artık evin her şeyi ile daha ilgili olmaya başlayan çocuğunuz ‘Anne bak bunu ben yaptım’ diyerek sizi etkilemeye çalışacaktır. Çünkü sizin onayınız onun için önemlidir. 7. Artık sizi sırdaşı olarak görmeye başlayacaktır. Kalabalık içerisinde yaşadığı ilk utandırıcı anında bile sizin kollarınızda kendisini güvende hissedecektir. Unutmayın, çocuğunuzla aranızdaki ilişki her zaman çok özel olacak. Siz de ona sevginizi belli edin... Hürriyet Aile
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Nilgün Sarp depremin, çocuğun ruh sağlığı üzerine yapabileceğ
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Randevu Al