TÜRKLER BÖYLE DÜŞÜNÜYOR

TÜRKLER BÖYLE DÜŞÜNÜYOR

Habertürk

Yapılan ve açıklanan araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 73'ü ise kilolu olmadığını düşünüyor.

 


Philips, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 23 ülkede gerçekleştirilen Global Sağlık ve İyi Yaşam Endeksi araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 31 binin üzerinde katılımcıyı kapsayan araştırma, insanların sağlık ve iyi yaşam anlayışlarına evrensel bir bakış açısıyla  ortaya koyuyor. Rapora göre, Türk halkının yüzde 73'ü ise kilolu olmadığını düşünüyor.

Dünya çapında sağlık ve iyi yaşam alanında mega trendleri inceleyen rapor, küresel ölçekte geniş kapsamlı bir tüketici araştırmasının da temeli olarak değerlendiriliyor.

Bugün Gazetesi'nden Münevver Çakırtaş'ın haberine göre, telefonla anket yöntemiyle gerçekleştirilen araştırmanın Türkiye ayağında; Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Trabzon, Van illerinde 18 yaş ve üzeri bin 018 kişinin görüşüne de yer veriliyor.

KADINLAR KİLODAN ŞİKAYETÇİ


Rapora göre, kilo konusundaki memnuniyetsizlik tüm ülkelerde yaygın olarak görülen bir sorun olarak dikkat çekiyor. Özellikle kadınlar arasında, kilo ile genel fiziksel sağlık memnuniyeti arasında güçlü bir bağ gözleniyor. Öte yandan Türk halkının yüzde 73'ü ise kilolu olmadığını düşünüyor.