E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

ÇOCUKLARA POZİTİF ENERJİ

ÇOCUKLARA POZİTİF ENERJİ

DHA

Kanser olan ve "6 ay ömrün kaldı" denilen  iyileşmeyi başaran Dida Kaymaz, kanserli çocukları ziyaret etti.

 


Mide zarı, kalın bağırsak ve akciğer kanserini yenerek, hasta birçok kişiye örnek bir yaşam hikayesi sunan Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dida Kaymaz, Adana’daki Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği’nde tedavi gören minikleri ziyaret etti.

Yaklaşık 6 yıl önce mide zarı kanseri teşhisiyle tedavi görmeye başlayan 32 yaşındaki Dida Kaymaz, tedavi sürecinde kalın bağırsak ve akciğer kanserlerine de yakalandı.

Kaymaz’ın vücudundaki tümörler zamanla böbrek, kemik, omur ve beyin sapını etkiledi. Pozitif enerjiyle kansere gülümsediğini ve hastalığını yendiğini belirten Dida Kaymaz, kuruculuğunu üstlendiği Kansersiz Yaşam Derneği’nin çalışmaları kapsamında yürüttüğü çalışmalarla kanser hastalarına umut saçıyor.

Dernek etkinlikleri kapsamında çeşitli illerde "Kansersiz Yaşam Sohbetleri" düzenleyen Kaymaz, son olarak, Adana’daki Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği’nde tedavi gören minikleri ziyaret etti. Yanında getirdiği oyuncak ve kırtasiye ürünlerini dağıtan Dida Kaymaz, tedavi sürecinde pozitif olmasının iyileşme sürecini nasıl etkilediğini tek tek çocuklara anlattı.

Tüm hastalıkların psikolojik nedenleri olduğunu anlatan Kaymaz, "Ben kansere sürekli gülümsedim, kötü şeyler düşünmedim ve kanseri yendim. Çocuklarımız da bunu yapabilirler. Onlara hastalıkla mücadele ederken, pozitif enerjinin ne kadar önemli olduğunu anlattım. Burada başarı hikayesi büyük, kendisi ufak olan çocuklarımız var. İnşallah onlar büyüyecek ve benimle birlikte bu hastalığı yenmek isteyenler için dernek çalışmalarına katılacak. Onlar da benim gibi hastalığı nasıl atlattıklarını, diğer hasta arkadaşlarına anlatacak" diye konuştu.

Dida Kaymaz’a umutla sıralan küçük hastalar ise "Dida ablamızın pozitif enerjisi bizi iyileştiriyor. Bize sevgi, neşe veriyor, bizi mutlu ediyor. Geçen ay yine yanımıza gelmişti. Bizi çok seviyor, hepimizle ilgileniyor. Onu görünce çok mutlu oluyoruz. Yine gelmesini de çok istiyoruz" ifadelerini kullandılar.