Deprem Travma Psikolojisi

94.9 BEYNİNİZİN FREKANSI

94.9 BEYNİNİZİN FREKANSI

Şaban Özdemir (NPGRUP)


Türkiye’nin ilk ve tek beyin programı “Açık Beyin” başarıda çıtayı yükseltiyor, dinleyici sayısını her geçen gün daha da artırıyor.

 


Yapımcılığını ve sunuculuğunu Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ve Prof. Dr. Hakan Gürvit’in yaptığı “Açık Beyin” programı kitlesini genişletiyor. 

Nörofelsefe, Nöroekonomi, Nöropolitika, Nörosanat konularıyla 94.9 frekansıyla Açık Radyo’da 15’günde bir 15:35-16:30 saatleri arasında dinleyicisinin karşısına çıkan Prof. Dr. Tanrıdağ ve Gürvit, beyin alanındaki son gelişmeleri an be an dinleyicisiyle paylaşıyor.

Programın yapımcı ve sunucularından NPİSTANBUL Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, tematik ağırlıklı Açık Radyo’nun; dünyanın çevre, insan hakları ve toplumsal sorunlarına ilgi gösteren ve insanları önemli ölçüde bilinçlendiren aynı zamanda da kaliteli müzik programlarıyla eğlendiren bir radyo istasyonu olduğunu söyledi.

Radyoda iki dönemi geride bıraktıklarını ifade eden Tanrıdağ;

2’inci dönem yayınlarımız devam ediyor 3’üncü döneme de hazırlanıyoruz. Bu programda beyin araştırmalarının en son geldiği bulgular veriler tartışılıyor, insan davranışları, toplum davranışları hakkında bilimsel sonuçlar çıkarılmaya çalışılıyor.

Amacımız sadece belirli bir hedef değil herkesin anlayabileceği dilden herkese yönelik bir program yapmak. Kitlemizi geniş tutuyoruz her yaş ve kültürden, meslek grubundan kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Bazılarına ilk başlarda programımız sıkıcı gelebiliyor ancak dinledikçe çok akıcı ve faydalı bir program olduğunu görüyorlar. Ve dinlendikçe ilgilenen insan sayısında artış olduğunu gördük.

Dinleyicilerimiz de programa dahil olabiliyor. Mevcut program mail adresimiz “acikbeyin@gmail.com.” aracılığıyla dinleyicilerimiz her türlü soru, görüş ve önerilerini bizimle paylaşabiliyor.

İlk günden itibaren giderek genişleyen bir dinleyici kitlemiz var ve artarak devam ediyor bu da bizi çok sevindiriyor.

Bugüne kadar yaptığımız tüm radyo programlarımızı merak eden dinleyicilerimiz www.acikradyo.com.tr internet sitesi üzerinden takip edebilir.

Program Her Kıtadan Dinleniyor


Beyin ile ilgili Türkiye’de tek olan programın benzeri kesinlikle yok. Farklı konularda buna benzer bu radyoda programlar var ancak beyni bu şekilde ele alan ve bu misyonla yaklaşan bırakın Türkiye’yi dünyada da olduğunu sanmıyorum. Öyle ki aldığımız maillerden görüyoruz programımız tüm dünya ülkelerinde her bir kıtada dinleniyor.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al