9 yıl boyunca iki aileyi idare etti

Bu kedi 9 yıl boyunca iki aileyi idare etti.

9 yıl boyunca iki aileyi idare etti
Paylaş:

Bu kedi 9 yıl boyunca iki aileyi idare etti. Yeni Zelanda’da bir siyam kedisi, 9 yıl boyunca sahiplerinden habersiz çifte hayat sürdü.

kediYeni Zelanda’nın Strathmore kentinde yaşayan iki aile, hayvanın tek sahibi olduğunu zannederken kedi iki evle de bağını koparmadı.

5 YIL SONRA EVE DAHA GEÇ GELMEYE BAŞLAYINCA

Çifte hayat hikayesi 2000 yılında Alice Alexander adlı kişinin Ming'i satın almasıyla başladı. Alexander ailesi, 2005'ten itibaren kedinin eve giderek daha geç geldiğini fark etti. Ming, yeni bir sahip ve oynayacak yeni çocuklar bulunca komşu aile Smithlerde daha fazla zaman geçirmeyi seçti.

AİLE ARAMAYA KOYULDU

Bunun üzerine endişelenen Alexander ailesi eve artık nadiren uğrayan kediyi aramaya koyuldu. Mahalleye afişler asan Alexanderların çabaları sonuçsuz kaldı. Ancak 4 yılın ardından Ming, aileye üzerinde farklı bir isim yazan tasmasıyla döndü. Aile, tüyleri taranmış ve iyi görünen kedinin dışarıda değil başka bir evde yaşamaya başladığını anladıktan sonra sokaklara tekrar afişler astı ve yeni sahibi bulmaya çalıştı. Birkaç gün sonra telefonları çalan Alexanderlar ikinci sahip Smith ailesiyle sonunda tanıştı.

HANGİ AİLEYE VERİLECEK

Ancak iki aile arasında mekik dokuyan kedinin kimde kalacağı tartışma konusu oldu. Smithler Cleo adını verdikleri kedinin ailenin bir parçası olduğunu ve ona çok alıştıklarını belirtirken Alexanderlar da kedilerini çok sevdiklerini ve diğer ailenin taşınmasından endişe duyduklarını belirtti. İki ailenin Ming'in, nam-ı diğer Cleo'nun kime ait olduğu konusunda bir anlaşmaya varması gerekiyor. HÜRRİYET