89 yaşında hayat dolu

Ordu'nun Gölköy İlçesi’nde yaşayan 89 yaşındaki Mehmet Yılmaz, hayat dolu olmasıyla dikkat çekiyor.

89 yaşında hayat dolu

Ordu'nun Gölköy İlçesi’nde yaşayan 89 yaşındaki Mehmet Yılmaz, hayat dolu olmasıyla dikkat çekiyor.

hayatdoluYalnız yaşayan, bisiklete binen, odun kesen ve ağaca tırmanan Mehmet Yılmaz, "Kendimi oldukça dinç hissediyorum. Çok şükür ciddi bir sağlık problemim yok. Kendi yemeğimi de kendim yapıyorum. Bu yaşıma geldim, hala bağ bahçe işlerinde çalışıyorum" dedi. Ordu’nun Gölköy İlçesi’nde yalnız yaşamını sürdüren 7 çocuk babası Mehmet Yılmaz yaşına rağmen gençlere taş çıkartıyor. Kendi yemeğini kendisi yapan, bisiklete binen, balta ile odun kesen, ağaca tırmanan Mehmet Yılmaz, farelerden korunmak için şemsiye tellerinden yaptığı kapanla da görenlerin ilgisini çekiyor. Eşi 3 yıl önce vefat ettikten sonra yalnız yaşamaya başladığını, yemek ve yakacak gibi ihtiyaçlarını da kendisinin karşıladığını anlatan Yılmaz şunları söyledi: "Bu yaşıma kadar hep süt, yoğurt, yumurta yedim. Ciddi bir hastalığım da olmadı. Çok şükür sağlığım gayet yerinde. Elimden geldiği kadar yemeğimi kendim yapıyorum, çamaşırımı yıkıyorum, yakacak odunumu balta ile kesiyorum, ağaca çıkıp meyve toplayıp yiyorum. Bu yaşıma geldim hala bağ bahçe işlerinde de çalışıyorum."

ŞEMSİYE TELİNDEN FARE KAPANI

Evinin ahşap olması nedeniyle farelerin olduğunu ve farelerden de korktuğunu vurgulayan Mehmet Yılmaz, "Farelerden kendimi yaptığım aletle koruyorum. Şemsiye tellerinden bir alet yaptım. Böylece farelerden kendimi koruyorum. Aynı zamanda bir de ağaç parçasını yontarak ipli ok yayı yaptım, ikisiyle farelerden kendimi korumaya çalışıyorum" diye konuştu. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al