8 yaşında kanseri yenen ilk insan

İsmi Claudia Burkill ve o dünyada bir ilki başardı. Küçük Claudia kelimenin tam anlamıyla mucizenin kendisi. Talihsiz başlamıştı çünkü dünyada çok nadir görülen bir beyin kanseri türüne yakalandı.

8 yaşında kanseri yenen ilk insan

İsmi Claudia Burkill ve o dünyada bir ilki başardı. Küçük Claudia kelimenin tam anlamıyla mucizenin kendisi. Talihsiz başlamıştı çünkü dünyada çok nadir görülen bir beyin kanseri türüne yakalandı.

kanseryendiDoktorlar sadece birkaç haftası kaldığını söyledi. Deneysel bir tedavi denediler. 694 gün savaştılar. Sonunda küçücük bedeniyle Claduia savaşı kazandı. Teşhis koyulduğunda ölümcül beyin kanserinin son evresindeydi. 3 yıl önce sadece 5 yaşındayken kanser teşhisi koyulmuştu küçük kıza. Pineoplastom denilen ve nadir görülen bir kanser çeşidiydi. Metastaz yapan bir kanser türüydü ve yayılmıştı. Sağkalım süresi 5 yıldan azdı. Ancak Claudia daha çok küçüktü. Annesinin durumu kabullenmesi çok zordu. Notthingam Çocuk Hastanesi'nde deneysel bir İtalyan tedavisi oldu. 44 seans ağır bir radyo terapi aldı. Sonunda savaşı kazandı. Claduia minicik bedenine rağmen bunu dünyada başaran ilk insan olmuştu. Kanseri tamamen yenmişti. Bu kanser türü o kadar az görülüyordu ki doktorlar bile yılda sadece 3 ya da 4 hasta görüyordu.

"KIZINIZIN SADECE BİRKAÇ HAFTASI KALDI"

2011 yılında Burkill ailesinin kızları tatil dönüşü hastalandı ve baş dönmeleri başladı. Aile onu Lincoln county Hastanesi'ne götürdü ve birçok test yapıldı. MR, CT gibi tarama testlerinden geçtikten sonra şaşılık teşhisi koydular. Ancak Burkill ailesi bu teşhisten tatmin olmadı. Başka bir hastaneye gittiler. Beyninde tümör teşhis edildi. Bir sonraki sene anne ve babasına "Kızınızın sadece birkaç haftası kaldı" denildi. Acılı aile cenaze hazırlıklarına bile başladı.

694 GÜN SAVAŞ

694 gün boyunca aile savaştı. Sonunda mucize kapılarını çaldı ve onlar savaşı kazandı. Claudia da böylece dünyada bu ölümcül kanser türünden tamamen kurtulan ilk insan oldu. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Psychological Science ‘da yayımlanan yeni bir çalışma; başkalarının zihinsel durumları hakkında akıl yürütebilmeyi öğrenen çocukların bir ödülü kazanm
  • Randevu Al