78 YAŞINDA DİPLOMA PEŞİNDE!

78 YAŞINDA DİPLOMA PEŞİNDE!

A.A.

 

 

İzmir'in Selçuk ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki İsmet Deliklikaya, çocukluğunda yarım bıraktığı ilköğretimini tamamlamak için tekerlekli sandalyesiyle Selçuk Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği kursa devam ediyor.

Kocasını bir süre önce kaybeden ve yaşadığı osteoporoz (kemik erimesi) rahatsızlığı nedeniyle ancak tekerlekli sandalyeyle hareket edebilen İsmet Deliklikaya, Selçuk Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Nuri Gökgöz'ün girişimiyle yıllar önce yarı bıraktığı eğitim hayatına geri döndü.

Tekerlekli sandalyesiyle her gün Selçuk HEM'e gelerek kurslara katılan Deliklikaya, çocukken de okumak istemesine rağmen bunu dönemin koşulları gereği gerçekleştiremediğini söyledi.

Yıllar sonra hep hayalini kurduğu diplomayı alabilecek olmanın kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu belirten Deliklikaya, Selçuk HEM Müdürü Nuri Gökgöz'e desteklerinden dolayı teşekkürler etti.

Selçuk HEM Müdürü Gökgöz de Deliklikaya ile bir gün tesadüfen yolun karşısına geçmesine yardım ederken tanıştığını ve kendisine "okuma yazma biliyor musun?" diye sorduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"O da bana ilkokulu yarım bıraktığını ve ailesinin bir daha okula göndermediğini söyledi. Ben de eğer isterse kendisine bu konuda yardımcı olabileceğimi ve o çok istediği diplomayı alabileceğini söyledim. Bu görüşmenin ardından kısa bir süre sonra İsmet Deliklikaya, Halk Eğitim Merkezimize geldi ve kaydını yaptırdı. Okuma yazmasını geliştirmesi konusunda benim ve arkadaşlarımın desteğini alıyor ve en yakın zamanda da çok istediği diplomasını alacak."

78 yaşında... Tekerlekli sandalyede ama o diplomasını almadan dünyadan göçmek istemiyor. Eğitimine devam ediyor!

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al