7. Nörobilim G20 Zirvesi’nde ülkemizi temsil edecek

Üsküdar Üniversitesi, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye’yi Nörobilim G20 Zirvesi’nde temsil eden tek Türk üniversitesi olarak yer alacak.

7. Nörobilim G20 Zirvesi’nde ülkemizi temsil edecek

21 Kasım’da Koronavirüs önlemleri nedeniyle çevrimiçi yapılması kararlaştırılan zirveye Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ve Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar katılacak.

Beyin ve omurga girişimlerinde nörolojik bozuklukları olan hastalar için hızlı klinik çözümler sunmak amacıyla gerçekleşecek 7. Nörobilim G20 Zirvesinin açılış konuşmasını Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT) - Beyin Haritalama ve Tedavi Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Babak Kateb yapacak. Zirveye Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Arjantin, Kanada, İngiltere ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 16 ülkeden 50’nin üzerinde konuşmacı katılacak.

Türkiye’nin ilk beyin parkı projesi çalışmalarını yürüten,  beyin araştırmaları, beyin hastalıkları konusunda hem eğitim ve tedavi imkanları sunan Üsküdar Üniversitesi, 7. Nörobilim G20 Zirvesi’ne Türkiye’yi temsilen tek üniversite olarak katılacak.

Geçtiğimiz yıllarda Beyin Girişimi Projesi’ne Türkiye’den proje ortağı olarak Üsküdar Üniversitesi seçilirken; Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da ABD’de beyin araştırmaları alanında faaliyet gösteren Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT) - Beyin Haritalama ve Tedavi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirildi.

16 ülke bilimsel zirveye katılacak

Geçtiğimiz yıl Japonya’nın ev sahipliği yaptığı ve bu yıl Covid-19 önlemleri nedeniyle 21 Kasım’da çevrimiçi gerçekleşecek 7. Nörobilim G20 Zirvesi, Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT) - Beyin Haritalama ve Tedavi Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Babak Kateb’in açılış konuşması ile başlayacak.

8 oturumda gerçekleşecek zirveye ağırlıklı Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Türkiye, Avustralya, Hindistan, İran, Meksika, Pakistan, Japonya, Çin, Kanada, İngiltere, İsrail, Yunanistan, Almanya, Arjantin ve Fransa’dan alanında uzman 50’nin üzerinde konuşmacı katılacak. Sempozumda ayrıca keynote konuşmaları ve tartışma oturumlarına da yer verilecek.

 Covid-19’un etkileri birçok açıdan değerlendirilecek

Zirveye Türkiye’yi temsilen katılacak olan Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ‘Covid – 19’un Yalnızlığa Etkileri’ başlıklı bir konuşma yapacak. Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü ve Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ‘Türkiye'de Covid-19 Sürecinde Korku ve Anksiyete: Koronafobi Ölçeği’ ve Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve NP Feneryolu Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar ise ‘Covid-19 ile İlgili Travma Sonrası Büyüme ve Kaygı Kaynakları’ başlıklı konuşmalarını gerçekleştirecek.

Sempozyumun sonuç bildirgesi ise çevrimiçi G20 Zirvesi’nin sonunda açıklanacak.

Programın ayrıntısı için:

https://www.worldbrainmapping.org/images/publications/g20-n20_program_draft_14_111.pdf

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al