50 yıl sonra baş ağrısı böyle geçti

Colin Seaman uzun yıllar boyunca baş ağrısı çekti. Birçok farklı ilaç deneyen adam 50 yıl sonra hastalığına ilginç bir çözüm bulduğunu söylüyor.

50 yıl sonra baş ağrısı böyle geçti
Paylaş:

70 yaşındaki Colin Seaman 20 yaşından beri migren şikayetiyle yaşıyor. Yaşlı adam uzun yıllar boyunca her tedavi yöntemini ve ilacı denediği halde bu hastalığından kurtulamamış. Hatta Colin bir baba olmasaydı ve günde 2-3 ağrı kesici kullanmasaydı intihar bile edebileceğini itiraf ediyor.

TEDAVİLERDEN UMUDUNU KESTİ

Colin Seaman artık tedavilerden umudunu kesmiş ve bu ağrılarının hayatının bir parçası olduğuna kadar vermişti. Yaşlı adam arkadaşının tavsiyesiyle son kez farklı bir tedavi denemeye karar verdi. Seaman kulağının iç kıkırdağını deldirdi ve piercing taktı.

ARTIK İLAÇ KULLANMIYOR

Torunu Donatella büyükbabasının komik gözüktüğünü düşünsede bir ayın sonunda Seaman'ın başı ağrımıyor ve artık ilaç kullanması gerekmiyordu. Ağrıları için çok üzülen ve ilaç kullandığı için endişelenen Colin'in ailesinin hayatı ise artık huzurlu.

AKUPUNKTURA BENZEDİĞİ SÖYLENİYOR

Akupunktur yapan bazı uzmanlar Colin Seaman'ın bu tedavisinin bir çeşit akupunktur yöntemi sayılabileceğini ve ağrıları hafifletebileceğini söylerken nöroloji uzmanı Dr. Fayyaz Ahmed ise bu tedavi yönteminin migreni geçirebilceğine dair bilimsel bir kanıt olmadığını söylüyor.

DAILY NEWSBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: