5 saniyede 1 TV aldık

Televizyon merakımız her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de 3.4 milyon adet yani 5 saniyede bir televizyon satıldı.

5 saniyede 1 TV aldık
Paylaş:

Televizyon merakımız her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de 3.4 milyon adet yani 5 saniyede bir televizyon satıldı.

Türk halkı bunun için 5 milyar TL ödedi. 2015 yılında ise toplam televizyon satışının 3.7 milyon adede çıkması bekleniyor. teelvizyonaldikTürkiye’deki teknoloji merakının ardı arkası kesilmiyor. Yılda yaklaşık 15 milyon adet telefon satılan Türkiye’de, televizyon satışları da rekor kırıyor. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında birinci sırada olmayı başaran Türkiye, tüm yabancı televizyon üreticilerinin de dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki televizyon merakını ve pazarını konuşmak için LG Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği ve Beyaz Eşya Satış Direktörü Ergün Altay ile bir araya geldik. Altay’ın paylaştığı rakamlara göre Türkiye’de geçtiğimiz yıl 3.4 milyon adet televizyon satışı gerçekleşti. Bu satışla yaklaşık 5 milyar TL’lik hacim yakalandı.

LG’NİN PAYI YÜZDE 27

Altay’ın paylaştığı bu verilerden en ilginç olanı ise Türkiye’de saniyede satılan televizyon adedi. 365 gün hizmet veren alışveriş merkezlerinin açık olduğu saatlere denk gelen sabah 10.00 ile 22.00 arasındaki 12 saatlik dilimde Türkiye’de her 5 saniyede bir televizyon satışı gerçekleşti. Altay, LG’nin de geçtiğimiz yıl çok başarılı satışlara imza attığını ifade ederek, “LG’nin Türkiye’deki toplam televizyon pazarındaki payı yüzde 27’ye yükseldi. 40 ile 42 inçlik ekrana sahip olan televizyon pazarında hem adet hemde ciro olarak olarak yüzde 40 paya sahibiz. 46 inç ve üstü televizyon modellerinde adet olarak yüzde 20, ciro olarak ise yüzde 34 paya sahibiz. Böylece LG, söz konusu 12 saatlik dilimde her 24 saniyede bir televizyon satışı gerçekleştirmiş oldu” diye konuştu. HÜRRİYET