4. Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi başlıyor

Psikofarmakoloji, biyolojik psikiyatri, nörobilim ve nörogörüntüleme ile ilgili tüm önemli ve kafa karıştıran konular, 4’üncü Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi’nde masaya yatırılıyor.

4. Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi başlıyor
Paylaş:

Psikofarmakoloji, biyolojik psikiyatri, nörobilim ve nörogörüntüleme ile ilgili tüm önemli ve kafa karıştıran konular, 4’üncü Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi’nde masaya yatırılıyor.

96Antalya’da gerçekleştirilecek kongreye Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katılıyor. Tarhan, Depresyon tedavisinde TMU kullanımı konusunda katılımcılara bilge verecek.  4. Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi 23-27 Kasım 2011 tarihleri arasında Antalya'da başlıyor. Kongrede konu olarak “Psikiyatri ve psikofarmakolojide yenilikler ve süreklilik: daha iyi bakım daha iyi sağlık için" belirlenirken 5 gün sürecek kongrede günlük pratikte karşılaşılan sorunlarla ilgili çözüm önerileri de konuşulacak. Psikofarmakoloji, biyolojik psikiyatri, nörobilim, nörogörüntüleme, v.b. ile ilgili tüm önemli ve kafa karıştıran konular da en yetkin Türk ve uluslararası konuşmacıların katılımıyla açıklık kazanacak. Aktarımlar interaktif şekilde gerçekleşecek konunun uzmanlarına katılımcılar diledikleri soruları da sorabilecek. Türkiye'den ve yurtdışından dünyaca ünlü bilim insanları psikofarmakolojideki en son gelişmeleri konferanslar, paneller, ikili ve çoklu tartışmalar ve uydu sempozyumları şeklinde gündeme taşıyacaklar. Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da dünya otoriteleriyle bir araya geliyor. Psikiyatrik bozukların tedavisinde beyin haritalama Transkraniyal Manyetik Uyarım (TMU) tedavisi, NVU, Biyofeedbacak ve derin beyin uyarımı başlıklı oturumda Rektör Tarhan, “Depresyon için en iyi TMU yöntemi nedir? En son RTMU depresyon tedavi protokolleri” konusunda katılımcılara bilgi verecek. Öte yandan Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Feneryolu Polikliniği’nden Prof. Dr. Orhan Doğan da kongrede katılımcılarla buluşuyor. Kongrede Doğan, “Tedavi Direncini Yenmek” başlıklı oturum başkanlığını yapacak. 3’üncü Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi 12- 15 Mart 2009 tarihleri arasında İstanbul'da 800 katılımcı ile kanıta dayalı bilimsel algoritmalar çerçevesinde en son bilimsel veriler ve deneyimlerin, konularında söz sahibi bilim insanları tarafından anlatılması şeklinde gerçekleştirilmişti. 4. Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi'nde ayrıca geçmiş kongrelerde yapıldığı üzere, artık geleneksel hale gelen poster bildirilerden jürinin seçeceği ilk üçüne "Poster Bildiri Araştırma Teşvik Ödülleri" verilecek. Yine 4. Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi kapsamında jürinin seçeceği iki kişiye, "Psikofarmakoloji Derneği Genç Araştırmacı Bursu" ve "Kariyer Geliştirme Bursu" adı altında iki burs verilecek. 4. Ulusal Psikofarmakoloji Kongresi'nde Klinik Psikofarmakoloji Bülteni'nin 19. ve 20. ciltlerinde yayınlanan araştırma yazılarından jürinin belirlediği yazıların sahiplerine "Klinik Psikofarmakoloji Bülteni Araştırma Teşvik Ödülleri" verilecek. DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN… Şaban Özdemir (NPGRUP)