33 yıllık kanlı atlet

Vatikan’da hafta sonu yapılacak törenle aziz ilan edilecek olan Papa 2’nci Jean Paul’ün 1981 yılında Ağca suikastı sırasında giydiği atleti Roma’da sergileniyor.

33 yıllık kanlı atlet

Vatikan’da hafta sonu yapılacak törenle aziz ilan edilecek olan Papa 2’nci Jean Paul’ün 1981 yılında Ağca suikastı sırasında giydiği atleti Roma’da sergileniyor.

kanliatlerAziz Petrus Meydanı’nda 33 yıl önce Mehmet Ali Ağca tarafından düzenlenen suikast girişiminde midesinden kurşunla yaralanan Papa’nın o sırada üzerinde bulunan atleti üzerindeki kanla birlikte muhafaza ediliyor.

AZİZ İLAN EDİLECEK Papa 23. Ioannes ile Papa 2'nci Jean Paul’ün azizlik mertebesine yükseltileceği törene Emerit Papa 16. Benediktus'un katılacağı açıklandı.

Aziz ilan edilecek Papalardan Papa 2’nci Jean Paul ile yakın çalışma fırsatı bulan ve Kilise Doktrininden Sorumlu Bakanı da olan Papa 16. Benediktus, genç bir teolog olduğu dönemde aziz ilan edilecek diğer Papa 2'nci Jean Paul’ün 1962'de başlattığı Vatikan'ı dış dünyaya açan reform hareketi olarak tanımlanan 2. Vatikan Konsili'nin de beyin takımında yer almıştı. Geçen yıl görevinden ayrıldıktan sonra Emerit unvanıyla anılan Papa 16. Benediktus, şubat ayında yapılan yeni kardinallerin, kardinallik törenine (Concistoro) katılarak, inzivaya çekildiği bir yılın ardından ilk kez genel bir ayinde hazır bulunmuştu. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Anksiyeteyi anlattı. ‘Kibir, öz beğenidir. Bencil insanlar bu yüzden mutlu olamıyor. Çünkü insanın psikolojik doğası yalnız y
  • Randevu Al