3 yaşında cinsiyet değiştirmek istedi

Kerry McFadyen üç yaşındaki oğlu Daniel’ı cinsel organını kesmeye çalışırken yakaladığında bütün hayatları değişti. Daniel neden bunu yapmak istediği sorulduğunda, “kız olmak için” yanıtını verdi.

3 yaşında cinsiyet değiştirmek istedi

Cinsiyet değiştirmek isteyen Daniel, dünyada bilinen en genç örneklerden biri; belki de en genci.

Doktor tarafından cinsiyet hoşnutsuzluğu teşhisi konulan Daniel, şu an 6 yaşında ve ‘Danni’ isminde bir kız çocuğu olarak yaşamını sürdürüyor. Doktorlar Danni’ye hormon tedavisi uygulayarak ergenliğe girme zamanını erteleyecek. Küçük çocuk 18 yaşında girdiğinde ise cinsiyet değiştirme ameliyatı olacak.

İskoçya'da yaşayan aile karar aldıktan sonra ilk iş olarak Danni’nin öğretmeniyle konuşmuş; öte yandan sınıf arkadaşlarının ailelerine, Daniel’ın artık okula ‘Danni’ olarak döneceğini açıklayan bir mektup yazmış.

Kerry McFadyen ailelerden oldukça pozitif ve destekleyici geri dönüşler aldıklarını belirtiyor. Danni’nin okulda zorluk çekmemesi için okul yönetimi binaya unisex bir tuvalet eklemiş.

McFadyen, “Pek çok kişi, çocuğumun bu kadar erken karar almasına neden olduğum için benim kötü bir anne olduğumu düşünüyor. Ancak ne çocuğumu mutlu emek için her şeyi yaparım” diyor.

DAILY NEWS

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Randevu Al